Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14600KF vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14600KF та Apple M2 — це два принципово різних процесори, які представляють різні архітектури та екосистеми. Перший — потужний десктопний камінь для збірки ПК, другий — енергоефективний чип для MacBook та Mac mini. Якщо ви обираєте між збіркою на Windows і переходом на Mac, це порівняння допоможе зрозуміти, що важливіше: сира багатоядерна потужність чи баланс продуктивності та автономності.

Короткий висновок. Intel Core i5 14600KF значно випереджає Apple M2 у багатоядерних завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 24119 проти 8667, а Geekbench 6 багатоядерний — 16715 проти 10122. Це робить i5-14600KF кращим вибором для відеомонтажу, 3D-рендерингу та ігор. Однак Apple M2 виграє в енергоефективності: він споживає значно менше енергії, що ідеально для ноутбуків із тривалою автономністю. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у десктопі — обирайте Intel. Якщо мобільність і тиха робота — M2.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i5 14600KF майже втричі швидший у Cinebench R23 (24119 проти 8667) та на 65% швидший у Geekbench 6 багатоядерному (16715 проти 10122).
  • Одноядерна продуктивність: i5-14600KF також попереду: Geekbench 6 одноядерний — 2750 проти 2589, Cinebench R23 одноядерний — 2063 проти 1581.
  • Інтегрована графіка: Apple M2 має потужніше вбудоване графічне ядро (10 ядер), тоді як i5-14600KF взагалі не має відеоядра (версія KF), що потребує дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але на практиці M2 споживає в рази менше (близько 15 Вт) проти 125 Вт TDP у i5-14600KF.
  • Сфера застосування: Intel — суто десктопний процесор для ПК, Apple M2 — мобільний чип для MacBook та Mac mini, що не підлягає заміні.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2063 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 24119 8667

GeekBench v6

File compression 1470 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 126.9 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 391.2 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 468 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 280 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 68.1 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 155.3 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 29.4 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2750 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 16715 10122

PassMark

Integer math 127 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 94.1 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 164M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 51.9M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 28.1 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 496.7 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 2497 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 29.5B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4289 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 39268 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 жовтня 2023 6 червня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M2
Номер моделі i5-14600KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 3.5 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2.6 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 181 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14600KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 GPU
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,86 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 14600KF чи Apple M2?

Intel Core i5 14600KF значно краще підходить для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності та сумісності з потужними дискретними відеокартами. Apple M2 обмежений екосистемою Mac і має менше ігрових оптимізацій.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 14600KF та Apple M2?

Так, але це порівняння різних архітектур: x86 проти ARM. Вони призначені для різних платформ (ПК проти Mac), тому вибір залежить від вашої екосистеми та потреб у продуктивності чи автономності.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M2 значно енергоефективніший: його TDP становить близько 15 Вт, тоді як Intel Core i5 14600KF споживає до 125 Вт під навантаженням. Це робить M2 ідеальним для ноутбуків із тривалою роботою від батареї.

Чи потрібна дискретна відеокарта для Intel Core i5 14600KF?

Так, версія KF не має вбудованої графіки, тому для роботи з монітором та ігор обов'язково потрібна окрема відеокарта. Apple M2 має інтегровану графіку, яка підходить для більшості завдань.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Intel Core i5 14600KF виграє в багатоядерних завданнях, таких як рендеринг відео, завдяки вищим показникам у Cinebench та Geekbench. Однак Apple M2 оптимізований під Final Cut Pro і може бути ефективним у цьому софті.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.