Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14600KF vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14600KF та Apple M4 Pro (14-Core) — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та платформи. Intel пропонує класичний x86-підхід з високою багатопотоковою продуктивністю, тоді як Apple M4 Pro демонструє переваги ARM-архітектури з акцентом на енергоефективність та однопотокову швидкодію. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) випереджає Intel Core i5 14600KF за однопотоковою продуктивністю (96 балів проти 76) та енергоефективністю (100 балів в обох). У Geekbench 6 M4 Pro набирає 3875 одноядерних балів проти 2750 у i5, що робить його кращим вибором для завдань, де важлива швидкість на одне ядро. Однак Intel i5 14600KF демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (24119 проти 23433) та Passmark (39268 проти відсутності даних у M4 Pro). Якщо вам потрібна сумісність з x86-софтом та ігри, обирайте Intel. Для роботи з macOS, відеомонтажу та енергоефективних сценаріїв — Apple M4 Pro.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 3875 проти 2750 у Intel i5 14600KF.
  • Intel i5 14600KF перевершує M4 Pro у багатоядерному Cinebench R23: 24119 проти 23433, що важливо для рендерингу та компіляції.
  • M4 Pro демонструє кращу швидкість стиснення файлів: 2260 MB/s проти 1470 MB/s у i5.
  • Intel i5 14600KF має вищий бал у Passmark багатоядерному (39268), тоді як для M4 Pro цей тест відсутній.
  • Apple M4 Pro вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Intel i5 14600KF — у жовтні 2023, що робить M4 Pro новішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2063 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) 24119 23433

GeekBench v6

File compression 1470 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 126.9 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 391.2 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 468 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 280 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 68.1 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 155.3 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 29.4 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2750 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 16715 22271

PassMark

Integer math 127 GOps/sec Немає даних
Floating point math 94.1 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 164M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 51.9M Strings/sec Немає даних
Data encryption 28.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 496.7 MBytes/sec Немає даних
Physics 2497 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 29.5B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4289 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 39268 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 жовтня 2023 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i5-14600KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 6 10
Потоковий 12 10
Частота 3.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2.6 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 14
Кількість потоків 20 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 46 Вт
Макс. TDP (Boost) 181 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14600KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2560
TMUs Немає даних 160
ROPs Немає даних 80
Обчислювальні блоки Немає даних 320
TGP Немає даних 32 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 9,2 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 14600KF краще сумісний з іграми на Windows та має вищу багатоядерну продуктивність у Passmark, що важливо для ігрових навантажень. Однак M4 Pro швидший в одноядерних тестах, що може дати перевагу в деяких іграх, оптимізованих під ARM.

Чи варто обирати Apple M4 Pro для відеомонтажу?

Так, M4 Pro з високою однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю чудово підходить для відеомонтажу на macOS, особливо в програмах, оптимізованих під Apple Silicon.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але M4 Pro зазвичай споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори для роботи з компіляцією коду?

Так, M4 Pro швидше компілює код (183 Klines/sec) порівняно з i5 (126.9 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які використовують macOS.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Pro має вищий бал інтегрованої графіки (63 проти 52), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.