Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 6500 vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 6500 та Apple M1 Max — це процесори з різних епох і архітектур. Перший вийшов у 2015 році для настільних ПК, другий — у 2021 році для професійних ноутбуків Mac. Попри те, що обидва мають високу енергоефективність, M1 Max демонструє значно вищу продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях. Розглянемо основні відмінності, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M1 Max значно перевершує Intel Core i5 6500 за більшістю параметрів: у Geekbench 6 (багатоядерний) він майже в 3,6 рази швидший, у Cinebench R23 (багатоядерний) — у 3,7 рази. M1 Max також виграє в обробці графіки, стисненні файлів і рендерингу. Однак i5 6500 залишається гідним вибором для бюджетних збірок або старих систем, де не потрібна висока обчислювальна потужність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для творчих завдань або роботи з важкими додатками, вибір очевидний — M1 Max.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Max у Cinebench R23 набирає 12411 балів проти 3361 у i5 6500, що в 3,7 рази більше.
  • Однопотокова продуктивність: M1 Max у Geekbench 6 (одноядерний) отримує 2431 бал, тоді як i5 6500 — лише 1258, майже вдвічі менше.
  • Інтегрована графіка: M1 Max має значно потужніший GPU (35 балів у нашому рейтингу) порівняно з i5 6500 (16 балів), що дає перевагу в обробці зображень і відео.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M1 Max досягає цього при значно вищій продуктивності завдяки сучасній архітектурі ARM.
  • Дата виходу: i5 6500 вийшов у 2015 році, M1 Max — у 2021, що пояснює технологічний розрив у швидкості обробки даних.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 966 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 3361 12411

GeekBench v6

File compression 314.4 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 23 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 74.2 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 106.8 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 124.9 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 23.4 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 38.5 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 3.58 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1258 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 3522 12673

PassMark

Integer math 14.7 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 12.4 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 28M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 9.4M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 1.7 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 77 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 446 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 6.5B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2107 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 5625 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 вересня 2015 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Skylake Apple M1
Номер моделі i5-6500 Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 530 Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 3.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 4 10
Множник 32x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 530 Apple M1 Max GPU (32-core)
Boost частота GPU 1050 МГц 1296 МГц
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 60 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2133
- DDR3L-1600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 34,1 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 6500 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M1 Max забезпечує вищу продуктивність в іграх завдяки потужнішій інтегрованій графіці та швидшому CPU. Однак i5 6500 може бути сумісним з більшою кількістю ігор для Windows.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 6500 на Apple M1 Max?

Так, якщо ви потребуєте значного приросту продуктивності в багатопотокових завданнях, рендерингу або роботі з відео. M1 Max також енергоефективніший, що важливо для ноутбуків.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Apple M1 Max значно швидший: обробка фото (122,8 зображень/с) проти 38,5 у i5 6500, а рендеринг PDF (317 Mpixels/с) проти 106,8. Він явно кращий для творчих завдань.

Чи можна порівнювати настільний i5 6500 з мобільним M1 Max?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори використовуються в комп'ютерах. M1 Max, хоч і мобільний, демонструє вищу продуктивність завдяки сучасній архітектурі.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M1 Max досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.