Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 6500 vs Intel Core i7 10610U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 6500 та Intel Core i7 10610U — це два процесори різних поколінь та призначень. Перший вийшов у 2015 році для настільних ПК, другий — у 2020 році для мобільних пристроїв. Порівняння допоможе зрозуміти, який CPU краще впорається з вашими завданнями: чи то ігри, рендеринг або повсякденна робота.

Короткий висновок. Intel Core i7 10610U випереджає i5 6500 за однопотоковою продуктивністю (43 проти 35 балів) та має кращі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1207 проти 966) і Geekbench 6 (одноядерний: 1412 проти 1258). Він також енергоефективніший, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків. Однак i5 6500 демонструє вищу швидкість у File compression (314.4 проти 241.3 MB/sec) і Photo processing (38.5 проти 33 images/sec). Якщо вам потрібен мобільний CPU з кращою однопотоковою продуктивністю — обирайте i7 10610U. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність i5 6500 залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 10610U має вищий загальний рейтинг (42 бали) порівняно з i5 6500 (40 балів), що свідчить про кращу збалансованість характеристик.
  • У бенчмарках Cinebench R23 i7 10610U перевершує i5 6500: одноядерний тест 1207 проти 966, багатоядерний — 4048 проти 3361.
  • Однопотокова продуктивність i7 10610U оцінюється в 43 бали, тоді як i5 6500 — лише 35, що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка у i7 10610U трохи краща (18 балів проти 16), що важливо для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • i5 6500 виграє у File compression (314.4 MB/sec проти 241.3) та Photo processing (38.5 images/sec проти 33), що може бути корисним для роботи з медіафайлами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 966 1207
Cinebench R23 (багатоядерний) 3361 4048

GeekBench v6

File compression 314.4 MB/sec 241.3 MB/sec
Clang compilation 23 Klines/sec 22.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 74.2 pages/sec 77.7 pages/sec
PDF Renderer 106.8 Mpixels/sec 117.2 Mpixels/sec
Text processing 124.9 pages/sec 142.7 pages/sec
Background blur 23.4 images/sec 22.7 images/sec
Photo processing 38.5 images/sec 33 images/sec
Ray tracing 3.58 Mpixels/sec 6.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1258 1412
Geekbench 6 (багатоядерний) 3522 3745

PassMark

Integer math 14.7 GOps/sec 24.4 GOps/sec
Floating point math 12.4 GOps/sec 14.6 GOps/sec
Find prime numbers 28M Primes/sec 24M Primes/sec
Random string sorting 9.4M Strings/sec 11.3M Strings/sec
Data encryption 1.7 GBytes/sec 2.2 GBytes/sec
Data compression 77 MBytes/sec 84.8 MBytes/sec
Physics 446 Frames/sec 505 Frames/sec
Extended instructions 6.5B Matrices/sec 5.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2107 2257
Passmark CPU (багатоядерний) 5625 6691

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 вересня 2015 13 травня 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Skylake Comet Lake
Номер моделі i5-6500 i7-10610U
Інтегрована графіка HD Graphics 530 UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 3.2 ГГц 0.8-2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 8
Множник 32x 8-23x
Швидкість шини 8 ГТ/с 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 10-25 Вт
Сокет LGA-1151 BGA-1528
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 530 Intel UHD Graphics 620
Boost частота GPU 1050 МГц 1150 МГц
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2133
- DDR3L-1600
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 34,1 ГБ/с 45.8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 6500 Сайт Intel Core i7 10610U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i5 6500 чи i7 10610U?

Intel Core i7 10610U має вищу однопотокову продуктивність (43 бали проти 35), що важливо для ігор. Однак i5 6500 може бути кращим у старих іграх завдяки вищій тактовій частоті в турбо-режимі.

Чи варто купувати i5 6500 у 2024 році?

i5 6500 все ще справляється з базовими завданнями та іграми, але його продуктивність нижча за сучасні мобільні CPU. Для офісної роботи або легких ігор він прийнятний, але для вимогливих задач краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але i7 10610U споживає менше енергії завдяки архітектурі Comet Lake, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна замінити i5 6500 на i7 10610U у настільному ПК?

Ні, i7 10610U має сокет BGA1528 (впаяний у материнську плату ноутбука), тоді як i5 6500 використовує LGA1151. Вони несумісні фізично.

Який процесор краще для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i7 10610U показує вищі результати в Cinebench R23 (багатоядерний: 4048 проти 3361) та Ray tracing (6.38 проти 3.58 Mpixels/sec), тому він краще підходить для рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.