Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 7200U vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 7200U та AMD Ryzen 5 7600 — це процесори з різних епох та цінових сегментів. Перший вийшов у 2016 році як енергоефективне рішення для ноутбуків, тоді як другий — це сучасний десктопний чип 2023 року на архітектурі Zen 4. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив у продуктивності між мобільним процесором минулого покоління та актуальним настільним CPU.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 значно випереджає Intel Core i5 7200U за всіма показниками продуктивності. У багатопотокових завданнях (Cinebench R23) Ryzen 5 7600 майже в 7 разів швидший, а в одноядерних тестах — більш ніж удвічі. Проте i5 7200U споживає значно менше енергії та призначений для ультрабуків, тоді як Ryzen 5 7600 — потужний десктопний процесор для ігор та робочих станцій. Якщо вам потрібна мобільність — i5 7200U все ще може впоратися з базовими завданнями. Для максимальної продуктивності вибір очевидний — Ryzen 5 7600.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7600 набирає 14344 бали в Cinebench R23, що в 7 разів більше, ніж 2050 балів у Intel Core i5 7200U.
  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 5 7600 має 1858 балів у Cinebench R23 проти 799 у i5 7200U, що свідчить про перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7600 отримав оцінку 39 балів за інтегровану графіку, тоді як i5 7200U — лише 16, що робить AMD більш придатним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальну оцінку 100 балів за енергоефективність, але i5 7200U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP) порівняно з Ryzen 5 7600 (65 Вт TDP).
  • Дата виходу: Intel Core i5 7200U вийшов у 2016 році, а AMD Ryzen 5 7600 — у 2023, що пояснює величезний розрив у продуктивності на користь новішого процесора.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 799 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 2050 14344

GeekBench v6

File compression 169.2 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 13.1 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 38.2 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 62.4 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 101.7 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 11.9 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 24.2 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 2.67 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1049 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 2080 11734

PassMark

Integer math 10.2 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 6.3 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 12M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 5.9M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 1.1 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 45.1 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 270 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 3B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1748 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 3383 27095

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 30 серпня 2016 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Kaby Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-7200U Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 2.5 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 2 6
Кількість потоків 4 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 38x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 3МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1356 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 88 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2133
- LPDDR3-1866
- DDR3L-1600
- DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 34,1 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 7200U Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 12 28
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 7200U чи AMD Ryzen 5 7600?

AMD Ryzen 5 7600 значно краще підходить для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2892 проти 1049) та потужнішій інтегрованій графіці.

Чи варто купувати Intel Core i5 7200U у 2025 році?

Ні, цей процесор застарів. Його продуктивність (Passmark багатоядерний: 3383) недостатня для сучасних завдань, і він підходить лише для базової офісної роботи або перегляду відео.

Який процесор енергоефективніший: i5 7200U чи Ryzen 5 7600?

Intel Core i5 7200U споживає всього 15 Вт, що робить його ідеальним для ноутбуків. Ryzen 5 7600 має TDP 65 Вт, але забезпечує набагато вищу продуктивність на ват.

Чи можна порівнювати мобільний i5 7200U з десктопним Ryzen 5 7600?

Так, але це порівняння різних класів: i5 7200U — енергоефективний мобільний чип, Ryzen 5 7600 — потужний настільний процесор. Вони призначені для різних сценаріїв використання.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

AMD Ryzen 5 7600 значно кращий завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 14344 проти 2050), що прискорює рендеринг та експорт відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.