Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 7200U vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 7200U та Apple M4 Max (14-Core) — це процесори з різних епох і архітектур. Перший вийшов у 2016 році для масових ноутбуків, другий — у 2024 році для професійних MacBook. Незважаючи на однакову назву «14 ядер» у M4 Max (насправді 10 ядер CPU + 4 ядра GPU), різниця в продуктивності колосальна. У цьому порівнянні ми детально розглянемо бенчмарки, енергоефективність та сценарії використання обох моделей.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) є абсолютним лідером за всіма показниками: у Geekbench 6 багатоядерний результат у 11 разів вищий (23 275 проти 2 080), а в Cinebench R23 — майже в 12 разів (23 841 проти 2 050). Intel Core i5 7200U поступається навіть у одноядерній продуктивності (1 049 проти 3 996). Енергоефективність обох процесорів оцінюється однаково високо (100 балів), але M4 Max забезпечує цю ефективність при значно вищій потужності. Для сучасних завдань — рендерингу, монтажу відео, роботи з AI — M4 Max є очевидним вибором. Core i5 7200U підійде хіба що для базових офісних завдань або як бюджетний варіант для старого ноутбука.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Apple M4 Max має в 11 разів вищий багатоядерний результат у Geekbench 6 (23 275 проти 2 080) та в 12 разів у Cinebench R23 (23 841 проти 2 050).
  • Одноядерна швидкість: M4 Max перевершує i5-7200U майже в 4 рази (3 996 проти 1 049 у Geekbench 6), що критично для швидкодії додатків.
  • Архітектура: Intel базується на x86 (Kaby Lake, 2016), а M4 Max — на ARMv9 (2024), що забезпечує кращу енергоефективність та інтеграцію з екосистемою Apple.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений потужним 32-ядерним GPU, тоді як i5-7200U має лише базове вбудоване відео (Intel HD Graphics 620), що робить M4 Max придатним для ігор та рендерингу.
  • Дата виходу: i5-7200U вийшов у серпні 2016 року, M4 Max — у жовтні 2024 року, що пояснює величезний розрив у технологіях і продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 799 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 2050 23841

GeekBench v6

File compression 169.2 MB/sec Немає даних
Clang compilation 13.1 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 38.2 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 62.4 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 101.7 pages/sec Немає даних
Background blur 11.9 images/sec Немає даних
Photo processing 24.2 images/sec Немає даних
Ray tracing 2.67 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1049 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 2080 23275

PassMark

Integer math 10.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 6.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 12M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 5.9M Strings/sec Немає даних
Data encryption 1.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 45.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 270 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 1748 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 3383 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 30 серпня 2016 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Kaby Lake Apple M4
Номер моделі i5-7200U Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 620 Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 2 10
Потоковий 4 10
Частота 2.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 2 14
Кількість потоків 4 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 45x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 3МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 62 Вт
Сокет BGA-1356 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 620 Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 4096
TMUs 24 256
ROPs 3 128
Обчислювальні блоки 24 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2133
- LPDDR3-1866
- DDR3L-1600
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 34,1 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 7200U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 12 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 7200U чи Apple M4 Max?

Apple M4 Max значно кращий завдяки потужному 32-ядерному GPU та вищій одноядерній продуктивності. i5-7200U зі своєю інтегрованою графікою підійде лише для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 7200U у 2025 році?

Ні, цей процесор вже застарів. Він підходить хіба що для простих офісних завдань, серфінгу в інтернеті або як тимчасовий бюджетний варіант. Для сучасних програм і мультимедіа його продуктивності недостатньо.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 7200U чи Apple M4 Max?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M4 Max забезпечує значно вищу продуктивність на ват. У реальному використанні MacBook з M4 Max працює довше від батареї при виконанні складних завдань.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 7200U та Apple M4 Max для відеомонтажу?

Так, але різниця величезна. M4 Max справляється з 4K/8K відео в рази швидше завдяки багатоядерній потужності та спеціалізованим медіа-енджинам. i5-7200U буде гальмувати навіть при базовому редагуванні 1080p.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Max з 32-ядерним GPU набагато потужніший. Він підтримує сучасні API, апаратне прискорення трасування променів та може конкурувати з дискретними відеокартами. Intel HD Graphics 620 підходить лише для базових завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.