Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 7400 vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 7400 і Apple M2 Max — це процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2017 році для настільних ПК, другий — у 2023 році для професійних ноутбуків Mac. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють при виборі між старим ПК та сучасним MacBook. Давайте розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та бенчмарках.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно перевершує Intel Core i5 7400 за всіма показниками продуктивності. У багатоядерному тесті Geekbench 6 M2 Max набирає 14891 бал проти 3463 у i5-7400, що робить його майже в 4,3 рази швидшим. В одноядерному тесті перевага також суттєва — 2695 проти 1201. M2 Max також демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів) та значно потужнішу інтегровану графіку (40 балів проти 17). Якщо ваш бюджет дозволяє, M2 Max є очевидним вибором для ресурсомістких завдань.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M2 Max у 4,3 рази швидший за i5-7400 у Geekbench 6 (14891 vs 3463) та у 4,9 рази у Passmark (26633 vs 5472).
  • Одноядерна продуктивність: M2 Max перевершує i5-7400 у 2,2 рази в Geekbench 6 (2695 vs 1201) та у 2 рази в Passmark (4143 vs 2083).
  • Інтегрована графіка: M2 Max має значно потужніше графічне ядро (40 балів проти 17), що забезпечує кращу обробку відео та легкі ігри.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M2 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Рік випуску: i5-7400 вийшов у 2017 році (архітектура Kaby Lake), тоді як M2 Max — у 2023 році (архітектура ARM), що пояснює величезний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 928 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 3380 14767

GeekBench v6

File compression 290.1 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 23.4 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 72.5 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 107.4 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 119.5 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 23.3 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 35.3 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 4.07 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1201 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 3463 14891

PassMark

Integer math 14.4 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 12.1 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 27M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 9.3M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 1.6 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 76.5 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 438 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 6.4B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2083 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 5472 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2017 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Kaby Lake Apple M2
Номер моделі i5-7400 Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 3.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 4 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 30x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 192 4864
TMUs 24 304
ROPs 3 152
Обчислювальні блоки 24 608
TGP 15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- DDR3L-1600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 35,76 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 7400 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 7400 чи Apple M2 Max?

Apple M2 Max має потужнішу інтегровану графіку та вищу одноядерну продуктивність, що робить його кращим для сучасних ігор. Однак i5-7400 може бути суміснішим зі старими іграми через архітектуру x86.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 7400 на Apple M2 Max?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у відеомонтажі, програмуванні або 3D-моделюванні. M2 Max забезпечує до 4-5 разів більшу швидкість у багатоядерних завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M2 Max досягає значно вищої продуктивності при тому ж енергоспоживанні завдяки сучаснішій архітектурі.

Чи підходить Intel Core i5 7400 для сучасних завдань?

Так, для базових офісних завдань, веб-серфінгу та старих ігор i5-7400 все ще працездатний. Однак для ресурсомістких програм він значно поступається M2 Max.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M2 Max значно кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності (14767 балів у Cinebench R23 проти 3380) та потужнішій інтегрованій графіці.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.