Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 7400 vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 7400, випущений у 2017 році, та Intel Processor N100, представлений у 2023, належать до різних поколінь і сегментів. Перший — це потужний чотириядерник для настільних ПК, другий — енергоефективний чип для ноутбуків та міні-ПК. Хоча їхні загальні оцінки майже однакові (40 та 39 балів), реальна продуктивність у різних сценаріях суттєво відрізняється. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та сферах застосування.

Короткий висновок. Intel Core i5 7400 демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (3380 проти 2949) та Geekbench 6 (3463 проти 2595), що робить його кращим для ресурсомістких завдань, як-от компіляція коду або рендеринг. Однак Intel Processor N100 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів, але N100 споживає значно менше) та в текстових операціях (144.1 проти 119.5 сторінок/сек). Для офісних завдань, вебсерфінгу та компактних систем N100 є сучаснішим і економнішим вибором, тоді як i5-7400 краще впорається з важчими обчисленнями.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core i5 7400 значно випереджає N100 у Cinebench R23 багатоядерному (3380 vs 2949) та Geekbench 6 багатоядерному (3463 vs 2595), що важливо для відеомонтажу та компіляції.
  • Компіляція коду: i5 7400 майже вдвічі швидший у Clang compilation (23.4 Klines/sec) проти N100 (12.6 Klines/sec), що критично для розробників.
  • Графічні завдання: Core i5 7400 краще справляється з Background blur (23.3 images/sec) та Ray tracing (4.07 Mpixels/sec) порівняно з N100 (11.6 та 3.1 відповідно).
  • Текстова обробка: N100 несподівано швидший у Text processing (144.1 pages/sec) проти i5 7400 (119.5 pages/sec), що робить його кращим для роботи з документами.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний бал (100), але N100, як новіший процесор із архітектурою Alder Lake-N, споживає значно менше енергії, що ідеально для пасивного охолодження та мобільних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 928 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 3380 2949

GeekBench v6

File compression 290.1 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 23.4 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 72.5 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 107.4 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 119.5 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 23.3 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 35.3 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 4.07 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1201 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 3463 2595

PassMark

Integer math 14.4 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 12.1 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 27M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 9.3M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 1.6 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 76.5 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 438 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 6.4B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2083 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 5472 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2017 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Kaby Lake Alder Lake
Номер моделі i5-7400 N100
Інтегрована графіка HD Graphics 630 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 6 Вт
Сокет LGA-1151 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 630 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1000 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 192 192
TMUs 24 12
ROPs 3 6
Обчислювальні блоки 24 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 0,29 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- DDR3L-1600
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 35,76 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 7400 Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 7400 чи Intel Processor N100?

Intel Core i5 7400 має вищу однопотокову продуктивність (Passmark 2083 vs 1943) та кращу інтегровану графіку, тому він краще підходить для ігор, хоча обидва не призначені для сучасних AAA-ігор без дискретної відеокарти.

Чи підходить Intel Processor N100 для офісних завдань?

Так, N100 чудово справляється з вебсерфінгом, текстовими редакторами та переглядом відео завдяки високій енергоефективності та достатній продуктивності для повсякденних завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Processor N100 споживає значно менше енергії (TDP близько 6 Вт) порівняно з Core i5 7400 (65 Вт), що робить його ідеальним для компактних систем.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 7400 на Intel Processor N100?

Ні, якщо вам потрібна багатопотокова продуктивність (рендеринг, компіляція). Оновлення має сенс лише для зменшення енергоспоживання та розміру системи, але продуктивність у важких завданнях знизиться.

Який процесор кращий для роботи з фото та відео?

Intel Core i5 7400 швидше обробляє фото (35.3 images/sec) та фон (23.3 images/sec), тому він краще підходить для редагування зображень та легкого відеомонтажу, ніж N100.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.