Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 7400 vs Intel Processor N97

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 7400, випущений у 2017 році, та Intel Processor N97, представлений у 2023 році, — це два процесори, які належать до різних поколінь і орієнтовані на різні завдання. i5-7400 був популярним рішенням для настільних ПК середнього сегмента, тоді як N97 — це сучасний енергоефективний чип для ноутбуків та компактних систем. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 7400 та Intel Processor N97 демонструють дуже близькі результати в синтетичних тестах, але мають різні сильні сторони. i5-7400 пропонує вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 3380 проти 3003) та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для робочих станцій та легких ігор. Натомість N97 виграє в одноядерних завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 1230 проти 1201) та енергоефективності, що ідеально для повсякденних завдань у компактних пристроях. Якщо вам потрібна універсальність і продуктивність — обирайте i5-7400; якщо важливі сучасність та економія енергії — N97.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5-7400 перевершує N97 у Cinebench R23 (3380 проти 3003) та Geekbench 6 (3463 проти 2800), що дає перевагу в ресурсомістких завданнях.
  • Одноядерна швидкість: N97 трохи випереджає i5-7400 у Geekbench 6 (1230 проти 1201) та Cinebench R23 (973 проти 928), що важливо для швидкодії в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: i5-7400 демонструє кращі результати в обробці зображень (35.3 проти 23 images/sec) та трасуванні променів (4.07 проти 2.53 Mpixels/sec), що робить його більш придатним для графічних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал за цим параметром (100), але N97, як новіший чип, споживає менше енергії в реальних умовах, що критично для ноутбуків.
  • Стиснення файлів: N97 виграє у швидкості стиснення (319.2 MB/sec проти 290.1 MB/sec), що може бути помітно при роботі з архівами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 928 973
Cinebench R23 (багатоядерний) 3380 3003

GeekBench v6

File compression 290.1 MB/sec 319.2 MB/sec
Clang compilation 23.4 Klines/sec 20.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 72.5 pages/sec 66 pages/sec
PDF Renderer 107.4 Mpixels/sec 88.9 Mpixels/sec
Text processing 119.5 pages/sec 139.9 pages/sec
Background blur 23.3 images/sec 10.5 images/sec
Photo processing 35.3 images/sec 23 images/sec
Ray tracing 4.07 Mpixels/sec 2.53 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1201 1230
Geekbench 6 (багатоядерний) 3463 2800

PassMark

Integer math 14.4 GOps/sec 16.5 GOps/sec
Floating point math 12.1 GOps/sec 11.1 GOps/sec
Find prime numbers 27M Primes/sec 24M Primes/sec
Random string sorting 9.3M Strings/sec 7.9M Strings/sec
Data encryption 1.6 GBytes/sec 4.3 GBytes/sec
Data compression 76.5 MBytes/sec 62.8 MBytes/sec
Physics 438 Frames/sec 441 Frames/sec
Extended instructions 6.4B Matrices/sec 3.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2083 2011
Passmark CPU (багатоядерний) 5472 5757

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2017 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Kaby Lake Alder Lake
Номер моделі i5-7400 N97
Інтегрована графіка HD Graphics 630 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 3.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 12 Вт
Сокет LGA-1151 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 630 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1000 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 192 192
TMUs 24 12
ROPs 3 6
Обчислювальні блоки 24 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- DDR3L-1600
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 35,76 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 7400 Сайт Intel Processor N97
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i5-7400 чи N97?

Intel Core i5 7400 краще підходить для ігор завдяки вищій продуктивності інтегрованої графіки (Background blur: 23.3 проти 10.5 images/sec). Однак для сучасних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Processor N97 для офісних завдань?

Так, N97 чудово підходить для офісної роботи, веб-серфінгу та текстових завдань (Text processing: 139.9 проти 119.5 pages/sec). Його енергоефективність забезпечує тривалу автономність у ноутбуках.

Який процесор має вищу продуктивність у відеомонтажі?

Intel Core i5 7400 краще справляється з відеомонтажем завдяки вищим багатоядерним показникам (Cinebench R23 багатоядерний: 3380 проти 3003) та швидшій обробці PDF (107.4 проти 88.9 Mpixels/sec).

Чи підтримує Intel Processor N97 сучасні інтерфейси?

Так, як новіший процесор (2023 рік), N97 підтримує сучасні стандарти, такі як DDR5 та PCIe 4.0, що забезпечує кращу сумісність з новими компонентами, на відміну від i5-7400 (2017 рік).

Який процесор краще для багатозадачності?

Intel Core i5 7400 виграє в багатозадачності завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark багатоядерний: 5472 проти 5757, але в інших тестах i5-7400 має перевагу). Обидва підходять для кількох додатків одночасно.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.