Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 7500 vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 7500 і Apple M3 Pro — це процесори різних поколінь та архітектур. Перший вийшов у 2017 році та належить до лінійки Kaby Lake, другий — флагманський чип Apple 2023 року на базі ARM. Незважаючи на величезну різницю у часі виходу, обидва CPU заслуговують на увагу: i5-7500 досі зустрічається в бюджетних ПК, а M3 Pro задає стандарти продуктивності в MacBook Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно випереджає Intel Core i5 7500 за всіма ключовими показниками: багатопотокова продуктивність у Cinebench R23 вища в 4 рази, одноядерна — майже вдвічі. M3 Pro також демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії, але це відносна оцінка) та набагато потужнішу інтегровану графіку. Однак i5-7500 залишається актуальним для простих офісних завдань і старих ігор, особливо якщо ви збираєте бюджетний ПК. Якщо ваш бюджет дозволяє, M3 Pro — однозначний вибір для роботи, творчості та сучасних ігор.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має в 2.4 рази вищий одноядерний результат Geekbench 6 (3158 проти 1299) та в 4 рази вищий багатоядерний (15070 проти 3762).
  • У Cinebench R23 M3 Pro набирає 15106 балів у багатоядерному тесті, тоді як i5-7500 не має цього показника, що свідчить про значно вищу продуктивність у рендерингу.
  • Інтегрована графіка M3 Pro оцінюється в 41 бал проти 18 у i5-7500, що забезпечує кращу підтримку сучасних ігор та відеомонтажу.
  • Apple M3 Pro випущений у 2023 році, тоді як Intel Core i5 7500 — у 2017, що пояснює різницю в архітектурі та енергоспоживанні.
  • У тесті File Compression M3 Pro обробляє 1550 MB/с проти 339.3 MB/с у i5-7500, що в 4.5 рази швидше для архівації даних.

GeekBench v6

File compression 339.3 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 24.9 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 92.3 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 120.7 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 121.4 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 23.7 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 43.7 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 4.33 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1299 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 3762 15070

PassMark

Integer math 15.8 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 13.2 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 29M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 10.2M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 1.8 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 83.6 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 474 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 6.9B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2263 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 6033 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2017 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Kaby Lake Apple M3
Номер моделі i5-7500 Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 630 Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 3,4 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 4 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 630 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 2304
TMUs 24 144
ROPs 3 72
Обчислювальні блоки 24 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- DDR3L-1600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 35,76 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 7500 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 15106

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 7500 чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Однак для ігор на Mac потрібна підтримка розробниками, тому i5-7500 може бути кращим у старих іграх на Windows.

Чи варто купувати Intel Core i5 7500 у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний процесор для офісних завдань, перегляду відео та простих ігор. Але для сучасних додатків і роботи з відео краще обрати новіший CPU.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Apple M3 Pro на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії при вищій продуктивності.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 7500 та Apple M3 Pro?

Так, це порівняння різних поколінь і архітектур, але воно корисне для розуміння прогресу: M3 Pro у 4-5 разів швидший у багатопотокових завданнях.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M3 Pro значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (15106 балів у Cinebench R23) та потужнішій графіці, що прискорює рендеринг.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.