Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 7500 vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 7500 та Apple M4 (8-Core) — представники різних епох та архітектур. Перший — це 4-ядерний процесор для настільних ПК, випущений у 2017 році, другий — сучасний ARM-чіп для ноутбуків Apple, анонсований у 2024 році. Незважаючи на різне призначення, обидва CPU часто порівнюють у контексті апгрейду або вибору між платформами. Ми проаналізували їхні характеристики, бенчмарки та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) значно випереджає Intel Core i5 7500 за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища в 2,8 раза, багатопотокова — у 3,6 раза (за даними Geekbench 6). Інтегрована графіка M4 також набагато потужніша, що робить його кращим вибором для сучасних завдань, включно з обробкою фото, відео та легкими іграми. Якщо ви збираєте новий ноутбук — M4 очевидний переможець. Для старого ПК i5 7500 все ще впорається з базовими офісними завданнями, але для продуктивної роботи його можливостей уже недостатньо.

Основні відмінності

  • Apple M4 (8-Core) має в 2,8 раза вищий одноядерний показник Geekbench 6 (3671 проти 1299), що дає значну перевагу в щоденних завданнях і відгуку системи.
  • Багатоядерна продуктивність M4 у 3,6 раза вища (13670 проти 3762), що робить його набагато ефективнішим для рендерингу, компіляції та багатозадачності.
  • Інтегрована графіка Apple M4 (8-core GPU) значно потужніша за Intel HD Graphics 630, що забезпечує кращу продуктивність у графічних додатках і відеомонтажі.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), але M4 досягає цього на сучасній 3-нм архітектурі, що означає менше тепловиділення та довший час автономної роботи.
  • Intel Core i5 7500 використовує застарілий сокет LGA1151 і DDR4, тоді як Apple M4 інтегрований у закриту екосистему Mac, що унеможливлює апгрейд, але гарантує оптимізацію.

GeekBench v6

File compression 339.3 MB/sec Немає даних
Clang compilation 24.9 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 92.3 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 120.7 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 121.4 pages/sec Немає даних
Background blur 23.7 images/sec Немає даних
Photo processing 43.7 images/sec Немає даних
Ray tracing 4.33 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1299 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 3762 13670

PassMark

Integer math 15.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 13.2 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 29M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 10.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 1.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 83.6 MBytes/sec Немає даних
Physics 474 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 6.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2263 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 6033 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2017 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Kaby Lake Apple M4
Номер моделі i5-7500 Немає даних
Інтегрована графіка HD Graphics 630 Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 3,4 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 4 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x 44x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 20 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel HD Graphics 630 Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- DDR3L-1600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 35,76 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 7500 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 11228

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 7500 чи Apple M4 (8-Core)?

Apple M4 (8-Core) значно потужніший завдяки інтегрованій графіці Apple M4 GPU, але ігри для macOS мають обмежену сумісність. Для ігор на Windows краще обрати дискретну відеокарту з i5 7500.

Чи варто міняти Intel Core i5 7500 на Apple M4 (8-Core)?

Так, якщо ви готові перейти на macOS. M4 пропонує в рази вищу продуктивність, кращу енергоефективність і сучасну графіку. Для роботи з відео, фото та програмування це буде великий стрибок.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 виконаний за 3-нм техпроцесом, що забезпечує менше тепловиділення і довший час роботи від батареї в ноутбуках.

Чи можна порівнювати настільний i5 7500 з мобільним M4?

Так, це порівняння має сенс для тих, хто обирає між старим ПК і сучасним Mac. M4 значно продуктивніший, незважаючи на менший форм-фактор і нижче енергоспоживання.

Який процесор краще для офісних завдань?

Обидва впораються з текстом, таблицями та браузером. Однак Apple M4 забезпечує плавнішу роботу з важчими веб-додатками та багатозадачністю, а i5 7500 все ще актуальний для базових офісних ПК.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.