Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 8250U vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 8250U та AMD Ryzen 9 7950X3D — це процесори з абсолютно різних категорій та поколінь. Перший — енергоефективний мобільний чип 2017 року для ультрабуків, другий — флагманський десктопний процесор 2023 року з технологією 3D V-Cache для максимальної ігрової продуктивності. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сфери застосування.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно перевершує Intel Core i5 8250U за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 11,7 раза вищий, а Passmark багатоядерний — у 10,6 раза. Ryzen 9 7950X3D ідеально підходить для ігор, відеомонтажу та 3D-рендерингу, тоді як Core i5 8250U — це бюджетний варіант для офісних завдань та веб-серфінгу. Вибір залежить від ваших потреб: якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте AMD, якщо економія та мобільність — Intel.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7950X3D має 16 ядер та 32 потоки, тоді як Intel Core i5 8250U — лише 4 ядра та 8 потоків, що дає колосальну перевагу в багатозадачності.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 9 7950X3D (36291) у 11,7 раза вищий за i5 8250U (3091).
  • Одноядерна продуктивність Geekbench 6 у Ryzen 9 7950X3D (2925) майже в 2,6 раза вища, ніж у i5 8250U (1117).
  • AMD Ryzen 9 7950X3D вийшов у 2023 році, а Intel Core i5 8250U — у 2017, що пояснює значну різницю в архітектурі та технологіях.
  • Ryzen 9 7950X3D оснащений технологією 3D V-Cache, що суттєво підвищує ігрову продуктивність, тоді як i5 8250U має лише інтегровану графіку для базових завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 900 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 3091 36291

GeekBench v6

File compression 210.2 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 18.9 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 78.4 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 108.7 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 112.5 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 20.5 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 32.4 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 5.57 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1117 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 3272 19920

PassMark

Integer math 21 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 12.8 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 10.4M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 2 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 77.7 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 405 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 4.9B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 1905 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 5866 62502

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2017 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Номер моделі i5-8250U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Raphael)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 32
Частота 1.6 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 4 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 42x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 120 Вт
Сокет BGA-1356 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 8250U Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 12 28
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 8250U чи AMD Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D значно кращий для ігор завдяки 16 ядрам, високій частоті та технології 3D V-Cache, яка зменшує затримки пам'яті. Core i5 8250U підходить лише для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи можна порівнювати мобільний i5 8250U з десктопним Ryzen 9 7950X3D?

Так, але це порівняння різних класів: i5 8250U — енергоефективний мобільний чип для ноутбуків, а Ryzen 9 7950X3D — топовий десктопний процесор. Вони призначені для різних завдань.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів) у нашому рейтингу, але це відносна оцінка. Фактично i5 8250U споживає 15 Вт, а Ryzen 9 7950X3D — до 120 Вт, тому для мобільних пристроїв Intel кращий.

Який процесор обрати для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 9 7950X3D набагато продуктивніший: у багатоядерних тестах він у 10-12 разів швидший за i5 8250U. Для професійної роботи з відео та 3D обирайте Ryzen.

Чи виправдана велика різниця в ціні між цими процесорами?

Так, Ryzen 9 7950X3D коштує значно дорожче, але пропонує в рази вищу продуктивність. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор або роботи — це виправдано. Для офісних завдань i5 8250U буде достатньо.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.