Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 8265U vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 8265U та AMD Ryzen 3 8440U — це два мобільні процесори, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2018 році, другий — у 2023-му. Попри те, що обидва орієнтовані на тонкі ноутбуки, їхні архітектурні відмінності суттєво впливають на продуктивність, енергоспоживання та можливості вбудованої графіки. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові параметри, тести та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8440U значно випереджає Intel Core i5 8265U за більшістю показників. Він пропонує вдвічі вищу однопотокову продуктивність, майже втричі кращу багатопотокову роботу та помітно потужнішу інтегровану графіку. Якщо ви шукаєте процесор для сучасних завдань, роботи з контентом або легких ігор, Ryzen 3 8440U — очевидний вибір. Intel Core i5 8265U може бути актуальним лише для бюджетних або старих ноутбуків, де ціна є головним критерієм.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 3 8440U має значно вищі результати в бенчмарках: Cinebench R23 (багатоядерний) — 9089 проти 2622, а Geekbench 6 (одноядерний) — 2407 проти 1236.
  • Інтегрована графіка Ryzen 3 8440U оцінюється в 31 бал, тоді як у i5-8265U — лише 16, що робить AMD кращим для мультимедіа та невибагливих ігор.
  • Ryzen 3 8440U вийшов у 2023 році, а i5-8265U — у 2018, що пояснює технологічний розрив: новіша архітектура, вищі частоти та підтримка сучасних інструкцій.
  • Багатопотокова продуктивність Ryzen 3 8440U (16 балів) більш ніж удвічі перевищує показник i5-8265U (7 балів), що критично для рендерингу, компіляції та багатозадачності.
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але Ryzen 3 8440U досягає вищої продуктивності на ват, що робить його більш вигідним для автономних ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 828 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) 2622 9089

GeekBench v6

File compression 241.9 MB/sec Немає даних
Clang compilation 19.1 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 78.7 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 113 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 128 pages/sec Немає даних
Background blur 16.8 images/sec Немає даних
Photo processing 33.2 images/sec Немає даних
Ray tracing 4.62 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1236 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 3281 6980

PassMark

Integer math 21.9 GOps/sec 37.5 GOps/sec
Floating point math 13.3 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 10.3M Strings/sec 17.7M Strings/sec
Data encryption 2 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 78 MBytes/sec 146.3 MBytes/sec
Physics 407 Frames/sec 685 Frames/sec
Extended instructions 5B Matrices/sec 11.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2062 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 5945 12805

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 28 серпня 2018 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Whiskey Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i5-8265U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 8 2
Частота 1.6 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 30x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1528 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 8265U Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 8265U чи AMD Ryzen 3 8440U?

AMD Ryzen 3 8440U значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (31 бал проти 16) та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечить комфортніший FPS у сучасних іграх на низьких налаштуваннях.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 8265U у 2024 році?

Тільки якщо бюджет дуже обмежений і ви не плануєте виконувати ресурсомісткі завдання. Для офісних програм та перегляду відео його продуктивності ще достатньо, але для роботи з графікою чи сучасними додатками краще обрати Ryzen 3 8440U.

Який процесор енергоефективніший: i5-8265U чи Ryzen 3 8440U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 3 8440U забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Чи підходить AMD Ryzen 3 8440U для відеомонтажу?

Так, це непоганий варіант для початкового рівня. Його багатопотокова продуктивність (16 балів) та результати в тестах Cinebench R23 (9089 балів) дозволяють працювати з відео 1080p, хоча для професійного монтажу краще розглянути потужніші моделі.

Наскільки велика різниця в продуктивності між цими процесорами?

Різниця суттєва: Ryzen 3 8440U випереджає i5-8265U приблизно вдвічі в одноядерних тестах і втричі — у багатоядерних. Загальний рейтинг AMD — 53 бали проти 39 у Intel, що підтверджує його перевагу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.