Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 8265U vs AMD Ryzen 7 5700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 8265U та AMD Ryzen 7 5700U — це два мобільні процесори, які часто зустрічаються в ноутбуках різного цінового діапазону. Перший вийшов у 2018 році на архітектурі Whiskey Lake, другий — у 2021 році на Zen 3. Незважаючи на те, що обидва належать до серії U (енергоефективні), Ryzen 7 5700U пропонує значно вищу багатопотокову продуктивність і свіжішу архітектуру. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5700U значно випереджає Intel Core i5 8265U за більшістю показників: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий у 3,4 рази (9042 проти 2622), а в Geekbench 6 — удвічі (6562 проти 3281). Ryzen також швидше обробляє файли, рендерить PDF та працює з фото. Однак Intel i5 8265U може бути достатнім для базових офісних завдань і коштує дешевше. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи, монтажу чи ігор — вибір очевидний на користь AMD.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5700U має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i5 8265U — лише 4 ядра і 8 потоків, що дає Ryzen перевагу в багатозадачності.
  • У Cinebench R23 (багатоядерний) Ryzen 7 5700U набирає 9042 бали, а i5 8265U — 2622, що в 3,4 рази краще.
  • Однопотокова продуктивність також вища у AMD: Geekbench 6 одноядерний — 1605 проти 1236, що означає швидшу роботу в більшості додатків.
  • Інтегрована графіка Ryzen 7 5700U (Radeon Graphics) набирає 24 бали проти 16 у Intel UHD 620, що дозволяє комфортно грати в старі ігри та прискорювати відео.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється в 100 балів, але Ryzen досягає вищої продуктивності при тому ж TDP (15 Вт), що робить його більш ефективним.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 828 1260
Cinebench R23 (багатоядерний) 2622 9042

GeekBench v6

File compression 241.9 MB/sec 504.6 MB/sec
Clang compilation 19.1 Klines/sec 43.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 78.7 pages/sec 138 pages/sec
PDF Renderer 113 Mpixels/sec 208.6 Mpixels/sec
Text processing 128 pages/sec 132.7 pages/sec
Background blur 16.8 images/sec 32.1 images/sec
Photo processing 33.2 images/sec 55.9 images/sec
Ray tracing 4.62 Mpixels/sec 13.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1236 1605
Geekbench 6 (багатоядерний) 3281 6562

PassMark

Integer math 21.9 GOps/sec 61 GOps/sec
Floating point math 13.3 GOps/sec 33.7 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 29M Primes/sec
Random string sorting 10.3M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 2 GBytes/sec 12.8 GBytes/sec
Data compression 78 MBytes/sec 221.8 MBytes/sec
Physics 407 Frames/sec 628 Frames/sec
Extended instructions 5B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2062 2587
Passmark CPU (багатоядерний) 5945 15837

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 28 серпня 2018 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Whiskey Lake Zen 2 (Lucienne)
Номер моделі i5-8265U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1.6 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 18x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1528 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 1,95 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 8265U Сайт AMD Ryzen 7 5700U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 8265U чи AMD Ryzen 7 5700U?

AMD Ryzen 7 5700U кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (Radeon Graphics) і вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечить вищий FPS у більшості ігор, особливо в старих та нетребувальних проектах.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 8265U у 2024 році?

Для базових офісних завдань, серфінгу та перегляду відео — так, він все ще справляється. Але для роботи з важкими програмами, монтажу чи сучасних ігор краще обрати модель з Ryzen 7 5700U.

Який процесор швидше в багатозадачності?

AMD Ryzen 7 5700U значно швидший завдяки 8 ядрам і 16 потокам. У Cinebench R23 багатоядерний результат у 3,4 рази вищий, що дозволяє одночасно запускати багато додатків без гальм.

Чи підходить Intel Core i5 8265U для відеомонтажу?

Лише для легкого монтажу (наприклад, 1080p без складних ефектів). Для серйозної роботи з 4K-відео або рендерингу краще взяти Ryzen 7 5700U, який у 3 рази швидше справляється з багатопотоковими завданнями.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів) і TDP 15 Вт. Однак AMD Ryzen 7 5700U забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні, що робить його більш ефективним.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.