Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 8265U vs AMD Ryzen 7 7700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 8265U та AMD Ryzen 7 7700X належать до різних поколінь і класів процесорів. Перший — енергоефективний мобільний чип 2018 року для ультрабуків, другий — потужний десктопний процесор 2022 року для продуктивних ПК. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки Ryzen 7 випереджає старого Intel у багатопотокових завданнях та іграх, і чи має сенс розглядати i5 для сучасних сценаріїв.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700X значно перевершує Intel Core i5 8265U за всіма показниками продуктивності. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 7 майже у 7,5 раза вищий (19872 проти 2622), а одноядерний — у 2,4 раза. Geekbench 6 також демонструє перевагу: 2931 проти 1236 в одноядерному тесті та 15478 проти 3281 у багатоядерному. Ryzen 7 лідирує у компіляції, обробці фото та трасуванні променів. Однак i5 8265U споживає значно менше енергії, що робить його придатним для легких ноутбуків. Для ігор, рендерингу чи роботи з відео вибір очевидний — Ryzen 7 7700X.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 7 7700X має в 7,5 раза вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (19872 проти 2622), що робить його набагато кращим для ресурсомістких завдань.
  • Одноядерна швидкість: у Geekbench 6 одноядерний показник Ryzen 7 становить 2931, що майже в 2,4 раза вище за 1236 у i5 8265U, забезпечуючи кращу чутливість у повсякденних додатках.
  • Компіляція та обробка: Ryzen 7 компілює код зі швидкістю 120,3 Klines/sec проти 19,1 Klines/sec у i5, а також обробляє 114,7 зображень/с проти 33,2 — суттєва перевага для розробників і фотографів.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але i5 8265U споживає значно менше (15 Вт TDP), тоді як Ryzen 7 потребує потужнішого охолодження (105 Вт TDP).
  • Рік випуску та платформа: i5 8265U вийшов у 2018 році для мобільних пристроїв, Ryzen 7 7700X — у 2022 для настільних ПК, що пояснює різницю в архітектурі та можливостях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 828 2006
Cinebench R23 (багатоядерний) 2622 19872

GeekBench v6

File compression 241.9 MB/sec 1560 MB/sec
Clang compilation 19.1 Klines/sec 120.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 78.7 pages/sec 298 pages/sec
PDF Renderer 113 Mpixels/sec 437.3 Mpixels/sec
Text processing 128 pages/sec 300.6 pages/sec
Background blur 16.8 images/sec 72.1 images/sec
Photo processing 33.2 images/sec 114.7 images/sec
Ray tracing 4.62 Mpixels/sec 26.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1236 2931
Geekbench 6 (багатоядерний) 3281 15478

PassMark

Integer math 21.9 GOps/sec 114.2 GOps/sec
Floating point math 13.3 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 186M Primes/sec
Random string sorting 10.3M Strings/sec 48.8M Strings/sec
Data encryption 2 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 78 MBytes/sec 424 MBytes/sec
Physics 407 Frames/sec 2094 Frames/sec
Extended instructions 5B Matrices/sec 32.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2062 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 5945 36000

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 28 серпня 2018 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Whiskey Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-8265U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1.6 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 45x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1528 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 8265U Сайт AMD Ryzen 7 7700X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 8265U чи AMD Ryzen 7 7700X?

AMD Ryzen 7 7700X значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2931 проти 1236) та сучасній архітектурі. Він забезпечить плавний геймплей у вимогливих іграх, тоді як i5 8265U призначений для офісних завдань.

Чи варто купувати Intel Core i5 8265U у 2024 році?

Для базових завдань (серфінг, документи, відео) i5 8265U все ще придатний, але для ігор, рендерингу чи роботи з відео він застарів. Краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший: i5 8265U чи Ryzen 7 7700X?

Фактично Intel Core i5 8265U споживає набагато менше (15 Вт TDP), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків. Ryzen 7 7700X вимагає 105 Вт TDP і потужного охолодження.

Наскільки Ryzen 7 7700X швидший у компіляції коду?

Ryzen 7 7700X компілює 120,3 Klines/sec, що у 6,3 раза більше, ніж 19,1 Klines/sec у i5 8265U. Це робить його набагато кращим вибором для розробників.

Чи можна порівнювати мобільний i5 8265U з десктопним Ryzen 7 7700X?

Так, але слід враховувати різні класи пристроїв. i5 8265U створений для ноутбуків з низьким енергоспоживанням, а Ryzen 7 7700X — для потужних настільних ПК. Порівняння показує перевагу Ryzen у продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.