Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 8265U vs AMD Ryzen 9 9900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 8265U та AMD Ryzen 9 9900X — представники різних епох і класів. Перший — енергоефективний мобільний чіп для ультрабуків 2018 року, другий — потужний настільний процесор 2024 року для ентузіастів. Незважаючи на однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), їхня реальна продуктивність кардинально відрізняється. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, кількості ядер та сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 9900X значно перевершує Intel Core i5 8265U в усіх аспектах продуктивності: багатопотокові тести Cinebench R23 (33042 проти 2622) та Geekbench 6 (19543 проти 3281) демонструють перевагу в 5-12 разів. Однак це абсолютно різні процесори: i5 8265U створений для мобільності та базових завдань, тоді як Ryzen 9 9900X — для важких робочих навантажень, відеомонтажу та ігор на ПК. Вибір залежить виключно від платформи: ноутбук чи настільний ПК.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 9900X має в 12 разів вищий результат у багатоядерному Cinebench R23 (33042 проти 2622), що робить його значно потужнішим для ресурсоємних завдань.
  • Одноядерна швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат Ryzen (3340) майже втричі вищий, ніж у i5 8265U (1236), що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 9900X отримав 70 балів за інтегровану графіку проти 16 у i5 8265U, що забезпечує кращу підтримку сучасних відеоформатів та базових ігор.
  • Рік випуску та платформа: i5 8265U (2018) — мобільний чіп для ноутбуків, Ryzen 9 9900X (2024) — настільний процесор для потужних ПК, що пояснює різницю в енергоспоживанні та тепловиділенні.
  • Багатопотоковість: у тесті Passmark багатоядерний результат Ryzen (54877) майже в 9 разів вищий за i5 (5945), що критично для рендерингу, компіляції та віртуалізації.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 828 2232
Cinebench R23 (багатоядерний) 2622 33042

GeekBench v6

File compression 241.9 MB/sec 1510 MB/sec
Clang compilation 19.1 Klines/sec 191.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 78.7 pages/sec 361.8 pages/sec
PDF Renderer 113 Mpixels/sec 534 Mpixels/sec
Text processing 128 pages/sec 350.5 pages/sec
Background blur 16.8 images/sec 82.7 images/sec
Photo processing 33.2 images/sec 118.4 images/sec
Ray tracing 4.62 Mpixels/sec 45.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1236 3340
Geekbench 6 (багатоядерний) 3281 19543

PassMark

Integer math 21.9 GOps/sec 182.5 GOps/sec
Floating point math 13.3 GOps/sec 119.9 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 421M Primes/sec
Random string sorting 10.3M Strings/sec 72.6M Strings/sec
Data encryption 2 GBytes/sec 33.9 GBytes/sec
Data compression 78 MBytes/sec 685.1 MBytes/sec
Physics 407 Frames/sec 3468 Frames/sec
Extended instructions 5B Matrices/sec 54.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2062 4688
Passmark CPU (багатоядерний) 5945 54877

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 28 серпня 2018 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Whiskey Lake Zen 5 (Granite Ridge)
Номер моделі i5-8265U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 1.6 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 44x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 120 Вт
Сокет BGA-1528 AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- DDR5-5600
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 8265U Сайт AMD Ryzen 9 9900X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 8265U чи AMD Ryzen 9 9900X?

AMD Ryzen 9 9900X значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 3340 проти 1236) та потужнішій інтегрованій графіці. Однак i5 8265U може впоратися з легкими іграми на низьких налаштуваннях.

Чи можна порівнювати мобільний i5 8265U з настільним Ryzen 9 9900X?

Так, але це порівняння різних класів: i5 8265U призначений для ноутбуків з акцентом на енергоефективність, а Ryzen 9 9900X — для потужних десктопів. Їхня продуктивність відрізняється в рази.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 8265U чи AMD Ryzen 9 9900X?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але i5 8265U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP) порівняно з Ryzen 9 9900X (120+ Вт), що робить його кращим для автономних пристроїв.

Для яких завдань підійде Intel Core i5 8265U?

Intel Core i5 8265U оптимальний для офісних програм, веб-серфінгу, перегляду відео та легкої роботи з документами. Він не призначений для важкого рендерингу або сучасних ігор.

Чи варто купувати Ryzen 9 9900X для відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 9900X чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 33042) та швидкості обробки зображень (118.4 images/sec). Він значно прискорить рендеринг та експорт.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.