Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 8265U vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 8265U — це енергоефективний процесор 2018 року, створений для ноутбуків середнього класу. Apple M4 (10-Core) — флагманський чип 2024 року з архітектурою ARM, який встановлюється в MacBook Pro та iPad Pro. Давайте порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, графікою, енергоспоживанням та реальними бенчмарками.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно випереджає Intel Core i5 8265U за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища майже втричі, багатопотокова — в 4-5 разів. Інтегрована графіка M4 також набагато потужніша, що робить його придатним для легкого редагування відео та сучасних ігор. Intel i5 8265U залишається актуальним хіба що для базових офісних завдань, де важлива низька ціна. Якщо ваш бюджет дозволяє, M4 — однозначний вибір.

Основні відмінності

  • Apple M4 має в 2,5 рази вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (2102 проти 828) та в 3 рази вищий у Geekbench 6 (3849 проти 1236).
  • Багатоядерна продуктивність M4 в Cinebench R23 досягає 12124 балів, тоді як i5-8265U — лише 2622, що в 4,6 раза менше.
  • Інтегрована графіка M4 набирає 40 балів у нашому рейтингу проти 16 у i5, що дозволяє M4 запускати сучасні ігри та прискорювати рендеринг.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але M4 досягає значно вищої продуктивності на ват завдяки 3-нм техпроцесу.
  • Apple M4 вийшов у 2024 році, тоді як Intel i5-8265U — у 2018, що пояснює величезний розрив у технологіях та швидкодії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 828 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 2622 12124

GeekBench v6

File compression 241.9 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 19.1 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 78.7 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 113 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 128 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 16.8 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 33.2 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 4.62 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1236 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 3281 15100

PassMark

Integer math 21.9 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 13.3 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 18M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 10.3M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 2 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 78 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 407 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 5B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2062 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 5945 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 28 серпня 2018 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Whiskey Lake Apple M4
Номер моделі i5-8265U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 1.6 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 16x 44x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 22 Вт
Сокет BGA-1528 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1280
TMUs 24 80
ROPs 3 40
Обчислювальні блоки 24 160
TGP 15 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 8265U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Чи варто купувати Intel Core i5 8265U у 2025 році?

Тільки якщо ви знайшли дуже дешевий ноутбук для простих завдань: серфінгу, тексту, перегляду відео. Для роботи з графікою, монтажем або сучасними іграми він уже застарів.

Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 (10-Core) забезпечує значно вищу продуктивність в іграх завдяки потужнішій інтегрованій графіці. Intel i5-8265U підійде хіба для дуже старих або нетребувальних проєктів.

Чи можна порівнювати x86 та ARM процесори напряму?

Так, за допомогою кросплатформових бенчмарків (Geekbench, Cinebench) та реальних тестів. Apple M4 демонструє значно вищі результати, що свідчить про його перевагу в більшості сценаріїв.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 завдяки 3-нм техпроцесу досягає набагато більшої продуктивності при тому ж або меншому енергоспоживанні.

Чи підійде Intel Core i5 8265U для відеомонтажу?

Для легкого монтажу 1080p він ще може впоратися, але серйозна робота з 4K відео або складними ефектами буде дуже повільною. Apple M4 справляється з такими завданнями значно краще.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.