Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 8300H vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 8300H (2018) і Apple M2 Ultra (2023) — це процесори з різних епох та архітектур. Перший створений для ігрових і робочих ноутбуків на x86, другий — флагманський ARM-чіп для Mac Studio та Mac Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності, графіці та тестах, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант для ваших завдань.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i5 8300H за всіма показниками: багатоядерна продуктивність вища в 6-7 разів (Cinebench R23: 28924 проти 4435), однопотокова — на 60-90%, а інтегрована графіка — втричі потужніша. Водночас обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), що свідчить про оптимізацію в межах своїх платформ. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для професійних завдань (рендеринг, компіляція, обробка відео) — M2 Ultra є очевидним вибором. Intel Core i5 8300H залишається актуальним для бюджетних ігрових ноутбуків і простих робочих завдань.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M2 Ultra набирає 28924 бали в Cinebench R23, що в 6,5 разів більше, ніж 4435 у Intel Core i5 8300H.
  • Однопотокова швидкість: M2 Ultra перевершує i5-8300H на 60% в Geekbench 6 (2685 проти 1373) та на 85% в Passmark одноядерному (4200 проти 2275).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримує 64 бали за графіку проти 18 у i5-8300H, що забезпечує значно кращу продуктивність у візуальних завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають оцінку 100, але M2 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності завдяки архітектурі ARM.
  • Різниця в роках: Intel Core i5 8300H вийшов у 2018 році, а Apple M2 Ultra — у 2023, що пояснює технологічний розрив у 5 років.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1077 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 4435 28924

GeekBench v6

File compression 378.3 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 23.4 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 96 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 119 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 132.9 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 21.6 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 40.2 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 5.22 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1373 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 4114 21387

PassMark

Integer math 24.7 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 15.6 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 13.6M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 2.6 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 103.4 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 498 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 6.5B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2275 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 7456 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 квітня 2018 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M2
Номер моделі i5-8300H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 2.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 24
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 23x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 80 Вт
Сокет BGA-1440 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 41.8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 8300H Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 8300H чи Apple M2 Ultra?

Intel Core i5 8300H краще сумісний з іграми на Windows, але M2 Ultra має потужнішу інтегровану графіку. Однак через архітектурні обмеження M2 Ultra не підтримує DirectX 12, тому для ігор краще обрати i5-8300H.

Чи варто замінити Intel Core i5 8300H на Apple M2 Ultra?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду — M2 Ultra забезпечить приріст продуктивності в 5-7 разів. Для простих завдань різниця менш помітна.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають оцінку 100, але M2 Ultra споживає менше енергії при вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі. Intel Core i5 8300H потребує активного охолодження і більше енергії.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але Apple M2 Ultra використовується в преміальних Mac, тоді як Intel Core i5 8300H — у бюджетних ігрових ноутбуках. M2 Ultra значно дорожчий.

Який процесор краще для роботи з відео?

Apple M2 Ultra значно кращий завдяки високій багатоядерній продуктивності (28924 проти 4435 в Cinebench R23) та потужній графіці, що прискорює рендеринг і експорт.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.