Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 8365U vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i5 8365U та Apple M2 Ultra — це двобій між мобільним процесором для ноутбуків 2019 року та флагманським чипом Apple для професійних робочих станцій 2023 року. i5 8365U створений для офісних завдань і базової роботи, тоді як M2 Ultra вражає багатоядерною потужністю та інтегрованою графікою. Розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i5 8365U в усіх аспектах продуктивності: багатоядерні тести Cinebench R23 показують майже 8-кратну перевагу (28924 проти 3676), а Geekbench 6 — 6-кратну (21387 проти 3543). M2 Ultra також лідирує в однопотокових завданнях, рендерингу, компіляції та обробці зображень. Водночас обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), що робить i5 8365U прийнятним вибором для легких ноутбуків. Однак для професійної роботи, відеомонтажу чи 3D-моделювання M2 Ultra — беззаперечний переможець.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M2 Ultra набирає 28924 в Cinebench R23, що у 7,9 раза більше, ніж 3676 у i5 8365U.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Ultra (1735 балів) на 50% швидший за i5 8365U (1158 балів) у Cinebench R23 одноядерному.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має рейтинг 64 бали, тоді як i5 8365U — лише 17, що робить M2 Ultra значно кращим для графічних завдань.
  • Рендеринг і компіляція: M2 Ultra обробляє 226,4 Klines/sec у Clang compilation, тоді як i5 8365U — лише 24,9 Klines/sec (різниця у 9 разів).
  • Обробка зображень: M2 Ultra виконує 170,7 images/sec у Photo processing проти 34,4 images/sec у i5 8365U, що у 5 разів швидше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1158 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 3676 28924

GeekBench v6

File compression 383.8 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 24.9 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 105.5 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 120.2 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 82.3 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 15.4 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 34.4 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 4.52 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1391 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 3543 21387

PassMark

Integer math 22.5 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 13.5 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 10.4M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 2.1 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 78.4 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 429 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 5.2B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2126 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 6114 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 квітня 2019 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Whiskey Lake Apple M2
Номер моделі i5-8365U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 1.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 24
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 16x 35x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 80 Вт
Сокет BGA-1528 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 37,5 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 8365U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 8365U чи Apple M2 Ultra?

Apple M2 Ultra значно потужніший завдяки інтегрованій графіці (рейтинг 64 проти 17), що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх. Однак i5 8365U може впоратися з легкими іграми та старими проектами.

Чи варто купувати Intel Core i5 8365U у 2025 році?

Для базових офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео i5 8365U все ще прийнятний. Але для роботи з важкими програмами чи іграми краще обрати сучасніший процесор.

Який процесор енергоефективніший: i5 8365U чи M2 Ultra?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак M2 Ultra досягає значно вищої продуктивності на ват, що робить його ефективнішим у співвідношенні потужності до енергоспоживання.

Чи підходить Apple M2 Ultra для професійного відеомонтажу?

Так, M2 Ultra чудово підходить: високі бали в багатоядерних тестах (28924 Cinebench R23) і потужна інтегрована графіка забезпечують швидкий рендеринг і роботу з 4K/8K відео.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M2 Ultra значно швидший: 226,4 Klines/sec у Clang compilation проти 24,9 Klines/sec у i5 8365U, що робить його ідеальним для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.