Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 8400 vs AMD Ryzen 5 5600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 8400 та AMD Ryzen 5 5600 — два популярні процесори середнього сегмента, але з різницею у поколіннях майже в п'ять років. i5-8400 вийшов у 2017 році та пропонує 6 ядер без Hyper-Threading, тоді як Ryzen 5 5600 (2022 рік) має 6 ядер і 12 потоків, що дає йому значну перевагу в багатозадачності. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600 значно випереджає Intel Core i5 8400 майже за всіма показниками: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий на 82%, а одноядерний — на 46%. У Geekbench 6 різниця ще помітніша — 79% у багатоядерному тесті. Ryzen 5 5600 також демонструє кращу швидкість стиснення файлів (1000 MB/s проти 392.9 MB/s) та компіляції коду. Якщо ви шукаєте процесор для сучасних ігор, роботи з відео або програмування, Ryzen 5 5600 є очевидним вибором. i5-8400 може бути актуальним лише для дуже бюджетних збірок або офісних завдань.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 5600 має 12 потоків проти 6 у i5-8400, що дає приріст у Cinebench R23 багатоядерному до 10662 балів проти 5852.
  • Одноядерна швидкість: У Geekbench 6 одноядерний тест Ryzen 5 5600 набирає 2091 бал, тоді як i5-8400 — лише 1414, що на 48% більше.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 5 5600 стискає файли зі швидкістю 1000 MB/s, а i5-8400 — 392.9 MB/s, що в 2.5 рази швидше.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 5600 досягає вищої продуктивності на ват.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 5600 має кращу інтегровану графіку (31 бал проти 19), що дозволяє комфортніше працювати без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1028 1504
Cinebench R23 (багатоядерний) 5852 10662

GeekBench v6

File compression 392.9 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 36 Klines/sec 64.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 115 pages/sec 191.6 pages/sec
PDF Renderer 156.8 Mpixels/sec 269.6 Mpixels/sec
Text processing 139 pages/sec 217.4 pages/sec
Background blur 33.8 images/sec 29.5 images/sec
Photo processing 49.9 images/sec 70.7 images/sec
Ray tracing 5.93 Mpixels/sec 16.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1414 2091
Geekbench 6 (багатоядерний) 5082 9081

PassMark

Integer math 25.7 GOps/sec 69 GOps/sec
Floating point math 22 GOps/sec 38.9 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 136M Primes/sec
Random string sorting 16.1M Strings/sec 25.9M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 15.6 GBytes/sec
Data compression 130.6 MBytes/sec 251.7 MBytes/sec
Physics 637 Frames/sec 1294 Frames/sec
Extended instructions 11.6B Matrices/sec 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2382 3258
Passmark CPU (багатоядерний) 9237 21576

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 5 жовтня 2017 15 березня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i5-8400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 2.8 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 6 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 28x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1050 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 8400 Сайт AMD Ryzen 5 5600
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 24
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 8400 чи AMD Ryzen 5 5600?

AMD Ryzen 5 5600 значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (на 48% за Geekbench 6) та 12 потокам, що забезпечує плавніший геймплей у сучасних проєктах.

Чи варто міняти Intel Core i5 8400 на AMD Ryzen 5 5600?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або сучасними іграми. Різниця в багатоядерній продуктивності (82% за Cinebench R23) буде дуже помітною.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 5600 видає значно більше продуктивності на ват, що робить його ефективнішим у реальних завданнях.

Чи підходить Intel Core i5 8400 для сучасних ігор у 2024 році?

Для бюджетних збірок i5-8400 ще може впоратися з іграми на середніх налаштуваннях, але він поступається Ryzen 5 5600 у швидкості та плавності, особливо в багатокористувацьких проєктах.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

AMD Ryzen 5 5600 значно кращий завдяки 12 потокам та вищій швидкості компіляції (64.3 Klines/s проти 36 Klines/s) і рендерингу PDF (269.6 Mpixels/s проти 156.8 Mpixels/s).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.