Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 8500T vs AMD Ryzen 9 5900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 8500T та AMD Ryzen 9 5900 — це два процесори різних поколінь і класів. Перший вийшов у 2018 році як енергоефективне рішення для компактних ПК, тоді як Ryzen 9 5900 (2021 рік) орієнтований на високопродуктивні системи. Незважаючи на однаковий показник енергоефективності (100 балів), ці CPU кардинально відрізняються за обчислювальною потужністю. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них виправдає ваші очікування в роботі, іграх чи творчих завданнях.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900 значно випереджає Intel Core i5 8500T за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Geekbench 6 майже вдвічі вищий (10055 проти 4480), а Passmark CPU в багатоядерному режимі — у 4,5 рази (34405 проти 7728). Ryzen 9 5900 також демонструє кращу однопотокову швидкість (2163 проти 1278) та вищу швидкість обробки файлів (1019,3 MB/s проти 354,5 MB/s). Однак i5 8500T залишається актуальним для офісних завдань і HTPC завдяки низькому TDP та інтегрованій графіці. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Ryzen 9 5900.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900 має значно вищий показник (29 балів) порівняно з i5 8500T (14 балів), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 9 5900 набирає 60 балів проти 31 у i5 8500T, що дає перевагу в іграх і повсякденних програмах.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5900 отримує 45 балів проти 17 у i5 8500T, хоча обидва процесори мають вбудоване відеоядро для базових завдань.
  • Бенчмарки: Ryzen 9 5900 випереджає i5 8500T у Geekbench 6 (одноядерний: 2163 vs 1278; багатоядерний: 10055 vs 4480) та Passmark CPU (багатоядерний: 34405 vs 7728).
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 9 5900 значно швидше стискає файли (1019,3 MB/s проти 354,5 MB/s) та компілює код (96,3 Klines/s проти 32,3 Klines/s).

GeekBench v6

File compression 354.5 MB/sec 1019.3 MB/sec
Clang compilation 32.3 Klines/sec 96.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 100.7 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 149.8 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 121.3 pages/sec 210.9 pages/sec
Background blur 27 images/sec 25.2 images/sec
Photo processing 37.4 images/sec 68.5 images/sec
Ray tracing 5.81 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1278 2163
Geekbench 6 (багатоядерний) 4480 10055

PassMark

Integer math 21.2 GOps/sec 130.7 GOps/sec
Floating point math 18.2 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Find prime numbers 33M Primes/sec 216M Primes/sec
Random string sorting 13.2M Strings/sec 44M Strings/sec
Data encryption 2.4 GBytes/sec 26.6 GBytes/sec
Data compression 106 MBytes/sec 415.6 MBytes/sec
Physics 564 Frames/sec 1743 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 27B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2013 3450
Passmark CPU (багатоядерний) 7728 34405

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 квітня 2018 12 січня 2021
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i5-8500T Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 6 24
Частота 2.1 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 6 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 30x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 8500T Сайт AMD Ryzen 9 5900
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1594
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 20955

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 8500T чи AMD Ryzen 9 5900?

AMD Ryzen 9 5900 значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (60 балів проти 31). Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи підходить Intel Core i5 8500T для офісних завдань?

Так, i5 8500T чудово справляється з браузером, текстовими редакторами та базовими мультимедійними завданнями. Його енергоефективність (100 балів) робить його ідеальним для тихих і малопотужних ПК.

Який процесор краще для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 9 5900 набагато кращий завдяки високій багатопотоковій продуктивності (29 балів проти 14). Він швидше обробляє відео, рендерить 3D-сцени та виконує складні обчислення.

Чи є в цих процесорах інтегрована графіка?

Так, обидва мають вбудоване відеоядро. Ryzen 9 5900 отримує вищий бал (45 проти 17), що дозволяє комфортно працювати з відео високої чіткості та легкими іграми без дискретної карти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак i5 8500T споживає менше енергії в реальних умовах завдяки нижчому TDP, що робить його кращим для компактних і енергоощадних збірок.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.