Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 8600K vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 8600K та Apple M4 (8-Core) — це представники різних епох та архітектур. Перший — легендарний 6-ядерний процесор Intel для настільних ПК, випущений у 2017 році. Другий — сучасний 8-ядерний чип Apple на архітектурі ARM, дебютувавший у 2024 році. Незважаючи на різне призначення, обидва претендують на звання ефективного рішення для продуктивної роботи. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) значно випереджає Intel Core i5 8600K за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, демонструючи майже вдвічі вищі результати в Geekbench 6 та Cinebench R23. Він також має потужнішу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак i5-8600K залишається гідним вибором для бюджетних ігрових збірок та завдань, де важлива сумісність з x86-софтом. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у сучасних додатках та економія енергії — обирайте Apple M4. Якщо ви збираєте доступний ПК на Windows — i5-8600K все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Apple M4 (8-Core) майже вдвічі швидший в однопотокових тестах (Geekbench 6: 3671 vs 1605) та багатопотокових (13670 vs 6114), що робить його лідером для ресурсоємних завдань.
  • Інтегрована графіка Apple M4 GPU (8-core) значно потужніша за графіку Intel UHD 630, що дозволяє комфортно працювати з відеомонтажем та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Apple M4 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, тоді як i5-8600K потребує потужнішого охолодження та блоку живлення.
  • Платформа: i5-8600K встановлюється в настільні ПК з сокетом LGA1151, а Apple M4 — інтегрований у ноутбуки Mac, що обмежує апгрейд та сумісність з Windows.
  • Рік виходу: Intel вийшов у 2017 році, Apple — у 2024, що пояснює технологічний розрив у продуктивності та підтримці сучасних інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1245 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 6775 11228

GeekBench v6

File compression 473.5 MB/sec Немає даних
Clang compilation 40.5 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 144.1 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 191 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 156.7 pages/sec Немає даних
Background blur 39.9 images/sec Немає даних
Photo processing 62.7 images/sec Немає даних
Ray tracing 7.6 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1605 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 6114 13670

PassMark

Integer math 28 GOps/sec Немає даних
Floating point math 24 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 42M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 17.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 3.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 142.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 720 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 12.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2590 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 10200 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 5 жовтня 2017 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M4
Номер моделі i5-8600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 4
Частота 3.6 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 6 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x 44x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 20 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 8600K Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 8600K чи Apple M4?

Для ігор на Windows краще обрати i5-8600K через сумісність з x86-іграми та можливість встановлення дискретної відеокарти. Apple M4 має потужнішу інтегровану графіку, але бібліотека ігор під macOS обмежена.

Чи варто купувати Intel Core i5 8600K у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ПК для ігор або роботи зі старим софтом. Проте для сучасних завдань (відеомонтаж, 3D) він уже поступається новішим моделям, зокрема Apple M4.

Який процесор швидше в роботі з відео?

Apple M4 (8-Core) значно швидше завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 11228 vs 6775) та оптимізованому кодуванню в Final Cut Pro.

Чи можна порівнювати настільний i5-8600K з мобільним Apple M4?

Так, це різні класи, але порівняння показує, наскільки ARM-архітектура Apple випереджає старі x86-чипи за продуктивністю на ват. M4 ефективніший навіть при меншому енергоспоживанні.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Apple M4 швидше компілює код завдяки вищій однопотоковій швидкості (Clang: 40.5 vs 40.5 Klines/sec — однаково, але в інших тестах M4 лідирує). Однак для Windows-розробки зручніший i5-8600K.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.