Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9300H vs Intel Processor N97

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9300H та Intel Processor N97 — два різних за призначенням процесори від Intel. Перший — це мобільний чіп для ігрових ноутбуків 2019 року з 4 ядрами та 8 потоками, другий — енергоефективний процесор 2023 року для бюджетних пристроїв із 4 ядрами та 4 потоками. Який із них краще впорається з вашими завданнями? Розглянемо ключові відмінності, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i5 9300H випереджає Intel Processor N97 у більшості синтетичних тестів: Cinebench R23 (багатоядерний) — 4742 проти 3003, Geekbench 6 (багатоядерний) — 4181 проти 2800, Passmark CPU (багатоядерний) — 7570 проти 5757. Однак N97 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) і трохи швидший у текстових завданнях (139.9 проти 135.5 стор./сек). Якщо вам потрібна обчислювальна потужність для ігор або рендерингу — обирайте i5-9300H. Для офісних завдань та веб-серфінгу з низьким енергоспоживанням підійде N97.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5-9300H має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 4742 проти 3003 у N97.
  • Однопотокова продуктивність: i5-9300H швидший у Geekbench 6 (одноядерний) — 1449 проти 1230, що дає перевагу в більшості додатків.
  • Інтегрована графіка: i5-9300H показує кращі результати в обробці зображень (41.6 проти 23 зобр./сек) та трасуванні променів (5.7 проти 2.53 Мпікс/сек).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але N97 споживає значно менше енергії (6-15 Вт проти 45 Вт у i5-9300H).
  • Дата виходу та архітектура: i5-9300H (2019, Coffee Lake) проти N97 (2023, Alder Lake-N) — новіший N97 має сучасніші інструкції та підтримку DDR5/LPDDR5.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1126 973
Cinebench R23 (багатоядерний) 4742 3003

GeekBench v6

File compression 321.7 MB/sec 319.2 MB/sec
Clang compilation 27.8 Klines/sec 20.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 99.6 pages/sec 66 pages/sec
PDF Renderer 118.8 Mpixels/sec 88.9 Mpixels/sec
Text processing 135.5 pages/sec 139.9 pages/sec
Background blur 22.6 images/sec 10.5 images/sec
Photo processing 41.6 images/sec 23 images/sec
Ray tracing 5.7 Mpixels/sec 2.53 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1449 1230
Geekbench 6 (багатоядерний) 4181 2800

PassMark

Integer math 25.3 GOps/sec 16.5 GOps/sec
Floating point math 15.9 GOps/sec 11.1 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 24M Primes/sec
Random string sorting 13.9M Strings/sec 7.9M Strings/sec
Data encryption 2.6 GBytes/sec 4.3 GBytes/sec
Data compression 104.6 MBytes/sec 62.8 MBytes/sec
Physics 494 Frames/sec 441 Frames/sec
Extended instructions 6.6B Matrices/sec 3.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2287 2011
Passmark CPU (багатоядерний) 7570 5757

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 квітня 2019 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Alder Lake
Номер моделі i5-9300H N97
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 4
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 36x

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 12 Вт
Сокет BGA-1440 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1050 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 192 192
TMUs 24 12
ROPs 3 6
Обчислювальні блоки 24 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 41.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9300H Сайт Intel Processor N97
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 9300H чи Intel Processor N97?

Intel Core i5 9300H кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 1449 проти 1230) та потужнішій інтегрованій графіці. N97 підходить лише для найпростіших ігор або старих проєктів.

Чи підходить Intel Processor N97 для офісних завдань?

Так, N97 добре справляється з текстовими завданнями (139.9 стор./сек) та веб-серфінгом, споживаючи при цьому мінімум енергії. Для роботи з документами та браузером його продуктивності достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Processor N97 споживає значно менше (6-15 Вт) порівняно з i5-9300H (45 Вт), що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї.

Чи варто купувати Intel Core i5 9300H у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна продуктивність для ігор, рендерингу або компіляції коду. Однак враховуйте, що це процесор 2019 року з вищим енергоспоживанням та застарілою архітектурою.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i5 9300H значно швидший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) — 4742 проти 3003, а також у трасуванні променів (5.7 проти 2.53 Мпікс/сек). Для відеомонтажу обирайте i5-9300H.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.