Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9400 vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9400 та AMD Ryzen 5 2600 — два популярних процесори середнього сегмента, які часто порівнюють при збірці ігрового або робочого ПК. Обидві моделі мають 6 ядер, але відрізняються архітектурою, підтримкою багатопоточності та енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та реальну продуктивність у різних сценаріях, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 9400 виграє в однопотокових завданнях та має вищий показник Geekbench 6 (одноядерний) — 1363 проти 1162 у Ryzen 5 2600. Він також демонструє кращу продуктивність у Photo processing (49.1 проти 48 images/sec) та Text processing (141.1 проти 102.9 pages/sec). Однак AMD Ryzen 5 2600 значно сильніший у багатопотокових сценаріях завдяки підтримці SMT: Passmark CPU (багатоядерний) — 13191 проти 9376, а File compression — 582.9 проти 423.9 MB/sec. Якщо ваш пріоритет — ігри та прості завдання, обирайте i5 9400. Для роботи з відео, компіляції коду або багатозадачності краще підійде Ryzen 5 2600.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 2600 підтримує SMT (Simultaneous Multi-Threading), що дозволяє обробляти 12 потоків одночасно, тоді як Intel Core i5 9400 має лише 6 потоків.
  • У Geekbench 6 (одноядерний) Intel Core i5 9400 набирає 1363 бали, що на 17% більше, ніж 1162 у Ryzen 5 2600.
  • Ryzen 5 2600 значно випереджає i5 9400 у багатоядерному Passmark: 13191 проти 9376, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Intel Core i5 9400 має кращу продуктивність у Text processing (141.1 pages/sec) та Background blur (35.1 images/sec), що корисно для офісних завдань.
  • AMD Ryzen 5 2600 виграє у File compression (582.9 MB/sec) та Clang compilation (39.8 Klines/sec), демонструючи перевагу в архівуванні та програмуванні.

GeekBench v6

File compression 423.9 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 38.7 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 114.6 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 167 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 141.1 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 35.1 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 49.1 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 7.01 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1363 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 5314 5239

PassMark

Integer math 26.5 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 22.8 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 16.5M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 132.9 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 620 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 11.7B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2436 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 9376 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 7 січня 2019 11 вересня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Немає даних
Номер моделі i5-9400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 2.9 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 6 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1050 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9400 Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 7089

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 9400 чи AMD Ryzen 5 2600?

Intel Core i5 9400 зазвичай кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 1363 проти 1162). Однак Ryzen 5 2600 може показати себе краще в сучасних іграх, які використовують багато потоків.

Чи варто купувати Intel Core i5 9400 у 2025 році?

Intel Core i5 9400 все ще може впоратися з базовими завданнями та іграми, але відсутність багатопоточності робить його менш актуальним для сучасних робочих навантажень. Краще розглянути новіші моделі.

Який процесор енергоефективніший: i5 9400 чи Ryzen 5 2600?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i5 9400 споживає менше енергії під навантаженням (65 Вт TDP проти 65 Вт TDP у Ryzen 5 2600, хоча реальне споживання може відрізнятися).

Чи підходить AMD Ryzen 5 2600 для роботи з відео та 3D?

Так, Ryzen 5 2600 добре підходить для відеомонтажу та 3D-рендерингу завдяки 12 потокам та високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 7089 балів).

Який процесор краще вибрати для офісних завдань?

Для офісних завдань, таких як робота з текстом та PDF, Intel Core i5 9400 вигідніший завдяки вищій швидкості Text processing (141.1 pages/sec) та PDF Renderer (167 Mpixels/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.