Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9400 vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9400 та AMD Ryzen 7 2700X — два популярні процесори, які часто порівнюють при збірці ігрового або робочого ПК. Intel пропонує 6 ядер без Hyper-Threading, тоді як AMD має 8 ядер і 16 потоків, що дає перевагу в багатопотокових завданнях. Обидві моделі вийшли у 2018-2019 роках і досі актуальні для бюджетних збірок. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 2700X виграє в багатопотоковій продуктивності завдяки 8 ядрам і 16 потокам, що підтверджується результатами Geekbench 6 (багатоядерний: 6487 проти 5314) та Passmark CPU (багатоядерний: 17518 проти 9376). Він також швидше справляється з компіляцією, архівацією та рендерингом. Intel Core i5 9400 має трохи вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 1363 проти 1269), що може дати невелику перевагу в старих іграх. Однак загалом Ryzen 7 2700X є більш універсальним вибором для роботи та ігор.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i5 9400 має 6 ядер і 6 потоків, тоді як AMD Ryzen 7 2700X пропонує 8 ядер і 16 потоків, що забезпечує значно кращу багатопотокову продуктивність.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 2700X майже вдвічі швидший у Passmark CPU (багатоядерний): 17518 проти 9376 у i5 9400, що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i5 9400 показує трохи вищий результат у Geekbench 6 (одноядерний): 1363 проти 1269, що може дати невелику перевагу в іграх, чутливих до частоти одного ядра.
  • Швидкість компіляції та архівації: Ryzen 7 2700X значно випереджає i5 9400 у Clang compilation (58.6 проти 38.7 Klines/sec) та File compression (537.6 проти 423.9 MB/sec).
  • Інтегрована графіка: Обидва процесори мають вбудоване відеоядро, але Ryzen 7 2700X отримує незначну перевагу в рейтингу інтегрованої графіки (25 проти 20 балів).

GeekBench v6

File compression 423.9 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 38.7 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 114.6 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 167 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 141.1 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 35.1 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 49.1 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 7.01 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1363 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 5314 6487

PassMark

Integer math 26.5 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 22.8 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 16.5M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 132.9 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 620 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 11.7B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2436 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 9376 17518

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 7 січня 2019 19 квітня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Немає даних
Номер моделі i5-9400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 2.9 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 6 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 37x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1151 AM4
Критична температура 100°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1050 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9400 Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 10140

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 9400 чи AMD Ryzen 7 2700X?

Для ігор обидва процесори підходять добре, але Intel Core i5 9400 може мати невелику перевагу в старих проєктах завдяки вищій одноядерній продуктивності. Ryzen 7 2700X краще справляється з сучасними іграми, які використовують багато потоків.

Чи варто купувати Intel Core i5 9400 у 2025 році?

Intel Core i5 9400 все ще може бути непоганим варіантом для бюджетної ігрової збірки, але його 6 потоків без Hyper-Threading обмежують продуктивність у багатозадачності. Якщо бюджет дозволяє, краще розглянути новіші моделі.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D-моделюванням?

AMD Ryzen 7 2700X значно кращий для відеомонтажу та 3D-моделювання завдяки 8 ядрам і 16 потокам. Він показує вищі результати в Cinebench R23 (багатоядерний: 10140) та Ray tracing (14 проти 7.01 Mpixels/sec).

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно рівне. Однак Ryzen 7 2700X потребує кращого охолодження через вищий TDP.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 9400 та AMD Ryzen 7 2700X за ціною?

Обидва процесори належать до одного цінового сегменту на вторинному ринку. Ryzen 7 2700X часто коштує трохи дорожче, але пропонує значно кращу багатопотокову продуктивність, що робить його вигіднішим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.