Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9400 vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9400 та Apple M2 Max — це процесори різних поколінь і архітектур. Перший вийшов у 2019 році для настільних ПК, другий — у 2023 році для професійних ноутбуків Mac. Порівняння допоможе зрозуміти, чи варто оновлювати систему зі старого Intel на сучасний Apple Silicon, або який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно перевершує Intel Core i5 9400 майже за всіма показниками. У багатоядерних тестах Geekbench 6 M2 Max майже втричі швидший (14891 проти 5314), а в одноядерних — удвічі (2695 проти 1363). Він також ефективніше обробляє файли, компіляцію та рендеринг. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для відеомонтажу, 3D-моделювання або програмування, M2 Max — очевидний вибір. Однак Core i5 9400 залишається непоганим бюджетним рішенням для базових завдань і старих ігор.

Основні відмінності

  • Apple M2 Max має вдвічі вищу однопотокову продуктивність за даними Passmark (4143 проти 2436) та Geekbench (2695 проти 1363).
  • У багатоядерному режимі M2 Max демонструє майже триразову перевагу: Geekbench 14891 проти 5314, Passmark 26633 проти 9376.
  • M2 Max набагато швидший у компіляції коду (131.8 Klines/sec проти 38.7) та стисканні файлів (1690 MB/sec проти 423.9).
  • Інтегрована графіка M2 Max оцінюється вдвічі вище (40 балів проти 20), що робить його придатнішим для легкого редагування відео та фото.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але M2 Max досягає цього при значно вищій продуктивності.

GeekBench v6

File compression 423.9 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 38.7 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 114.6 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 167 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 141.1 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 35.1 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 49.1 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 7.01 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1363 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 5314 14891

PassMark

Integer math 26.5 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 22.8 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 16.5M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 132.9 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 620 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 11.7B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2436 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 9376 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 7 січня 2019 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M2
Номер моделі i5-9400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 8
Частота 2.9 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 6 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 29x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 192 4864
TMUs 24 304
ROPs 3 152
Обчислювальні блоки 24 608
TGP 15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9400 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 14767

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 9400 чи Apple M2 Max?

Для ігор на Windows краще підійде Intel Core i5 9400, оскільки більшість ігор оптимізовані під x86. Однак M2 Max має потужнішу інтегровану графіку, що дає перевагу в нативних іграх для macOS.

Чи варто міняти Intel Core i5 9400 на Apple M2 Max?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду. M2 Max пропонує в 2-3 рази вищу продуктивність у багатопотокових завданнях і кращу енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але M2 Max досягає її при значно вищій продуктивності, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Який процесор краще підходить для роботи з графікою та відео?

Apple M2 Max значно кращий завдяки вищій продуктивності інтегрованої графіки (40 балів проти 20) та швидшому рендерингу (17 Mpixels/sec проти 7.01).

Чи можна порівнювати настільний Intel Core i5 9400 з мобільним Apple M2 Max?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори можуть використовуватися в настільних системах (iMac, Mac mini). M2 Max демонструє суттєву перевагу завдяки новішій архітектурі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.