Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9400 vs Apple M3

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9400 і Apple M3 — процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2019 році як масова модель для настільних ПК, другий — у 2023 році представляє нове покоління ARM-чипів Apple. Незважаючи на різницю в роках, обидва CPU часто порівнюють у контексті вибору між ноутбуком на Windows і MacBook. Ми проаналізували ключові характеристики, бенчмарки та реальну продуктивність, щоб допомогти вам визначитися.

Короткий висновок. Apple M3 значно випереджає Intel Core i5 9400 за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища більш ніж удвічі (Geekbench 6: 3009 проти 1363), багатопотокова — майже вдвічі (11815 проти 5314). M3 також демонструє кращу швидкість у компіляції, обробці фото та рендерингу. Водночас i5 9400 залишається гідним варіантом для бюджетних збірок ПК, особливо якщо вам не потрібна високопродуктивна інтегрована графіка або енергоефективність. Однак якщо ви обираєте між сучасним MacBook і ПК з i5 9400, M3 буде однозначно кращим вибором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 майже вдвічі швидший за i5 9400 у Geekbench 6 (3009 проти 1363) та Passmark (4753 проти 2436), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: M3 набирає 11815 балів у Geekbench 6 проти 5314 у i5 9400, що робить його значно потужнішим для відеомонтажу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), але M3 досягає вищої продуктивності при значно нижчому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M3 має помітно потужнішу вбудовану графіку (38 балів проти 20), що дозволяє запускати сучасні ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: i5 9400 (2019) — процесор для LGA1151, M3 (2023) — виключно для Mac, що визначає сумісність і можливості апгрейду.

GeekBench v6

File compression 423.9 MB/sec 1260 MB/sec
Clang compilation 38.7 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 114.6 pages/sec 264.5 pages/sec
PDF Renderer 167 Mpixels/sec 313.9 Mpixels/sec
Text processing 141.1 pages/sec 297 pages/sec
Background blur 35.1 images/sec 50.2 images/sec
Photo processing 49.1 images/sec 114.8 images/sec
Ray tracing 7.01 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1363 3009
Geekbench 6 (багатоядерний) 5314 11815

PassMark

Integer math 26.5 GOps/sec 42 GOps/sec
Floating point math 22.8 GOps/sec 48.6 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 236M Primes/sec
Random string sorting 16.5M Strings/sec 27.6M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 11.5 GBytes/sec
Data compression 132.9 MBytes/sec 228.8 MBytes/sec
Physics 620 Frames/sec 1875 Frames/sec
Extended instructions 11.7B Matrices/sec 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2436 4753
Passmark CPU (багатоядерний) 9376 19194

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 7 січня 2019 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M3
Номер моделі i5-9400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M3 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 4
Частота 2.9 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 6 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 29x 40x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 20 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M3 GPU
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 192 1280
TMUs 24 80
ROPs 3 40
Обчислювальні блоки 24 160
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 4,1 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9400 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1904
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 10454

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 9400 чи Apple M3?

Apple M3 має потужнішу інтегровану графіку, що дозволяє грати в сучасні ігри на Mac. Однак i5 9400 у парі з дискретною відеокартою може бути кращим вибором для ігрового ПК, оскільки він дешевший і має ширшу сумісність з Windows-іграми.

Чи варто купувати Intel Core i5 9400 у 2025 році?

i5 9400 — застарілий процесор, який поступається навіть бюджетним сучасним моделям. Його можна розглядати лише для дуже бюджетної збірки на二手 ринку, але для нових ПК краще обрати новіші CPU.

Наскільки Apple M3 швидший у відеомонтажі?

M3 значно швидший: у тесті Photo processing він обробляє 114.8 зображень/с проти 49.1 у i5 9400, а в компіляції Clang — 94.7 Klines/с проти 38.7. Це дає помітний приріст у роботі з відео та графікою.

Чи можна порівнювати настільний i5 9400 з ноутбучним M3?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори використовуються в готових пристроях (ПК та MacBook). M3 демонструє вищу продуктивність при меншому енергоспоживанні, що робить його більш універсальним.

Який процесор кращий для роботи з текстом і офісними завданнями?

Обидва справляються з офісними завданнями, але M3 швидший: Text processing — 297 стор./с проти 141.1 у i5 9400. Для повсякденної роботи різниця малопомітна, але M3 забезпечує плавнішу роботу з великими документами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.