Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9400 vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9400 та Apple M4 Max (16-Core) — це процесори з різних епох та архітектур. Intel i5 9400 вийшов у 2019 році та орієнтований на настільні ПК, тоді як Apple M4 Max (16-Core) дебютував у 2024 році у складі MacBook Pro. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки сучасний ARM-чіп від Apple випереджає старіший x86-процесор у реальних завданнях.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно перевершує Intel Core i5 9400 за всіма ключовими показниками: однопотокова та багатопотокова продуктивність вищі в 2-5 разів, а енергоефективність залишається на максимальному рівні. Якщо вам потрібен процесор для сучасних ноутбуків Mac з високою швидкістю в рендерингу, компіляції коду або роботи з фото, M4 Max — очевидний вибір. Intel i5 9400 може бути актуальним лише для бюджетних настільних збірок або завдань, де не потрібна висока обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max (16-Core) має в 2,9 рази вищий одноядерний показник Geekbench 6 (3986 проти 1363) та майже в 5 разів вищий багатоядерний (26190 проти 5314).
  • У Cinebench R23 M4 Max набирає 2281 бал в одноядерному та 27399 у багатоядерному тесті, тоді як Intel i5 9400 не має даних для цього бенчмарку, що свідчить про значно нижчу продуктивність.
  • Швидкість стиснення файлів у M4 Max у 6,3 рази вища (2680 MB/s проти 423,9 MB/s), а компіляція Clang — у 5,7 рази швидша (219,7 Klines/s проти 38,7 Klines/s).
  • Інтегрована графіка M4 Max оцінюється в 63 бали, що втричі вище за 20 балів у Intel i5 9400, що забезпечує кращу роботу з візуальними завданнями.
  • Apple M4 Max вийшов у 2024 році на 5 років пізніше, має сучасну ARM-архітектуру та вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв.

GeekBench v6

File compression 423.9 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 38.7 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 114.6 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 167 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 141.1 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 35.1 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 49.1 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 7.01 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1363 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 5314 26190

PassMark

Integer math 26.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 22.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 36M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 16.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 2.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 132.9 MBytes/sec Немає даних
Physics 620 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 11.7B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2436 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 9376 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 7 січня 2019 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M4
Номер моделі i5-9400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 6 12
Частота 2.9 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 6 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 29x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 70 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 5120
TMUs 24 320
ROPs 3 160
Обчислювальні блоки 24 640
TGP 15 Вт 62 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 18,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 546 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9400 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 27399

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 9400 чи Apple M4 Max?

Apple M4 Max має значно потужнішу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність, що забезпечує кращу ігрову продуктивність. Однак ігри під macOS обмежені, тому для ігор на Windows Intel i5 9400 може бути практичнішим.

Чи варто купувати Intel Core i5 9400 у 2024 році?

Intel Core i5 9400 застарів: його продуктивність значно нижча за сучасні процесори. Він підходить лише для бюджетних збірок або базових завдань (офіс, веб-серфінг). Для роботи з відео, 3D або компіляції краще обрати новіший чіп.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 Max досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 9400 та Apple M4 Max безпосередньо?

Так, хоча вони належать до різних архітектур (x86 vs ARM) та платформ (настільний ПК vs ноутбук Apple). Порівняння показує, наскільки сучасні ARM-чіпи випереджають старі x86-моделі за продуктивністю та енергоефективністю.

Який процесор обрати для професійної роботи з відео та 3D?

Apple M4 Max (16-Core) значно кращий: він має вищу багатопотокову продуктивність, швидше рендерить та обробляє зображення. Intel i5 9400 не підходить для таких завдань через низькі показники в бенчмарках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.