Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9400 vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i5 9400 та Intel Processor N100 – це діалог між настільним процесором 2019 року та енергоефективним чипом 2023 року. Core i5 9400 пропонує 6 ядер і високу багатопотокову продуктивність, тоді як N100 створений для компактних пристроїв з мінімальним енергоспоживанням. Розбираємось, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5 9400 значно перевершує N100 у багатопотокових завданнях: Geekbench 6 багатоядерний тест показує 5314 проти 2595, а Passmark – 9376 проти 5504. Для роботи з відео, компіляції коду або ігор i5 9400 буде набагато швидшим. Однак Intel Processor N100 виграє за енергоефективністю та сучасністю архітектури, що робить його ідеальним для офісних ПК, медіацентрів або тонких клієнтів, де продуктивність не є критичною.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core i5 9400 має вдвічі вищий результат у Geekbench 6 (5314 проти 2595) та Passmark (9376 проти 5504), що робить його кращим для рендерингу та багатозадачності.
  • Однопотокова швидкість: Core i5 9400 також швидший в одноядерних тестах (Geekbench 1363 проти 1216, Passmark 2436 проти 1943), що важливо для ігор та повсякденних додатків.
  • Інтегрована графіка: i5 9400 має кращу інтегровану графіку (20 балів проти 15), що забезпечує вищу продуктивність у фотообробці (49.1 проти 22.6 images/sec) та трасуванні променів (7.01 проти 3.1 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), але N100 споживає значно менше енергії (6 Вт TDP проти 65 Вт), що робить його ідеальним для пасивного охолодження.
  • Дата виходу: Core i5 9400 вийшов у 2019 році, тоді як Intel Processor N100 – у 2023, що означає новішу архітектуру та підтримку сучасних інструкцій, хоча і з меншою кількістю ядер (4 ядра проти 6).

GeekBench v6

File compression 423.9 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 38.7 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 114.6 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 167 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 141.1 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 35.1 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 49.1 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 7.01 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1363 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 5314 2595

PassMark

Integer math 26.5 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 22.8 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 16.5M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 132.9 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 620 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 11.7B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2436 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 9376 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 7 січня 2019 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Alder Lake
Номер моделі i5-9400 N100
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 6 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 6 Вт
Сокет LGA-1151 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1050 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 192 192
TMUs 24 12
ROPs 3 6
Обчислювальні блоки 24 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 0,29 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9400 Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 930
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 2949

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 9400 чи Intel Processor N100?

Intel Core i5 9400 значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark 2436 проти 1943) та потужнішій інтегрованій графіці. N100 підійде лише для дуже легких або старих ігор.

Чи підходить Intel Processor N100 для офісної роботи?

Так, N100 чудово підходить для офісних завдань: текстова обробка (144.1 pages/sec) майже на рівні i5 9400 (141.1), а енергоспоживання 6 Вт дозволяє створювати тихі та компактні ПК.

Який процесор швидше в обробці відео та фото?

Core i5 9400 швидший: фотообробка (49.1 проти 22.6 images/sec) та рендеринг PDF (167 проти 86.6 Mpixels/sec) демонструють його перевагу завдяки більшій кількості ядер і вищим частотам.

Чи варто купувати Intel Core i5 9400 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність за доступну ціну. Однак врахуйте, що це процесор 2019 року, і для нових ігор або завдань може знадобитися дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 9400 чи N100?

Intel Processor N100 значно енергоефективніший: його TDP становить лише 6 Вт проти 65 Вт у Core i5 9400. Це робить N100 ідеальним для пристроїв, які працюють цілодобово або живляться від батареї.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.