Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9400 vs Intel Processor N200

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9400 та Intel Processor N200 — два представники різних поколінь і сегментів. Перший дебютував у 2019 році як потужне рішення для настільних ПК, другий вийшов у 2023 році як енергоефективний чип для ноутбуків та компактних систем. Незважаючи на однаковий бренд, ці моделі суттєво відрізняються за архітектурою, продуктивністю та сферою застосування. У цьому порівнянні розберемо бенчмарки, ключові характеристики та допоможемо визначити, який процесор відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i5 9400 значно випереджає Intel Processor N200 у більшості тестів: Geekbench 6 (одноядерний 1363 проти 903) та Passmark (багатоядерний 9376 проти 5126). Він краще справляється з компіляцією, обробкою фото, PDF та фону. Однак N200 має свіжішу архітектуру та вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ігор або робочих завдань — обирайте i5-9400. Для бюджетного офісного пристрою або медіацентру з низьким енергоспоживанням підійде N200.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: i5-9400 майже вдвічі потужніший за N200 у Geekbench 6 (5314 проти 2747) та Passmark (9376 проти 5126).
  • Одноядерна швидкість: i5-9400 на 50% випереджає N200 у Geekbench 6 (1363 проти 903) та на 28% у Passmark (2436 проти 1904).
  • Компіляція та обробка: i5-9400 компілює код у 2,9 рази швидше (38,7 Klines/sec проти 13,4) та обробляє PDF зі швидкістю 167 Mpixels/sec проти 82,8 у N200.
  • Графічні завдання: i5-9400 обробляє 35,1 зображень/сек (фон) проти 12,5 у N200, а фото — 49,1 проти 25,9.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але N200 споживає значно менше енергії завдяки архітектурі Alder Lake-N, що робить його ідеальним для пасивного охолодження.

GeekBench v6

File compression 423.9 MB/sec 321.5 MB/sec
Clang compilation 38.7 Klines/sec 13.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 114.6 pages/sec 72.5 pages/sec
PDF Renderer 167 Mpixels/sec 82.8 Mpixels/sec
Text processing 141.1 pages/sec 98.7 pages/sec
Background blur 35.1 images/sec 12.5 images/sec
Photo processing 49.1 images/sec 25.9 images/sec
Ray tracing 7.01 Mpixels/sec 3.53 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1363 903
Geekbench 6 (багатоядерний) 5314 2747

PassMark

Integer math 26.5 GOps/sec 17.5 GOps/sec
Floating point math 22.8 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 36M Primes/sec 21M Primes/sec
Random string sorting 16.5M Strings/sec 6.8M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 3.8 GBytes/sec
Data compression 132.9 MBytes/sec 52.8 MBytes/sec
Physics 620 Frames/sec 383 Frames/sec
Extended instructions 11.7B Matrices/sec 2.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2436 1904
Passmark CPU (багатоядерний) 9376 5126

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 7 січня 2019 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Alder Lake
Номер моделі i5-9400 N200
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 UHD Graphics (32 EU)

Процесор

Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 6 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 37x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 6 Вт
Сокет LGA-1151 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Intel UHD Graphics (32 EU)
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1050 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 32
TGP 15 Вт 45 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 0,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9400 Сайт Intel Processor N200
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 930
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 3010

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i5-9400 чи N200?

Intel Core i5 9400 значно потужніший завдяки вищій одно- та багатоядерній продуктивності. Він забезпечить комфортний FPS у сучасних іграх, тоді як N200 підходить лише для казуальних або старих проєктів.

Чи підійде Intel Processor N200 для офісних завдань?

Так, N200 чудово справляється з веб-серфінгом, текстовими редакторами та переглядом відео. Його продуктивності достатньо для базових офісних програм при мінімальному енергоспоживанні.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але N200 споживає значно менше завдяки архітектурі Alder Lake-N. Він ідеальний для ноутбуків і пасивних систем.

Чи варто міняти i5-9400 на N200?

Ні, це буде крок назад у продуктивності. i5-9400 значно швидший у всіх бенчмарках. N200 варто розглядати лише як дешевшу альтернативу для нових збірок з низьким енергоспоживанням.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core i5 9400 забезпечує вищу швидкість рендерингу та обробки відео завдяки потужнішим ядрам. N200 не рекомендований для серйозного монтажу через низьку багатоядерну продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.