Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9400F vs AMD Ryzen 5 7530U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9400F та AMD Ryzen 5 7530U — це процесори різних поколінь та призначень. Перший — це настільний чип 2019 року без інтегрованої графіки, орієнтований на бюджетні ігрові ПК. Другий — мобільний процесор 2023 року з енергоефективною архітектурою Zen 3, який використовується в ноутбуках. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7530U значно випереджає Intel Core i5 9400F за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують тести Cinebench R23 (1443 проти 1020 в одноядерному, 8418 проти 5581 в багатоядерному). Крім того, Ryzen має потужнішу інтегровану графіку (Radeon 660M) і вищу енергоефективність, що робить його кращим вибором для сучасних ноутбуків. Однак i5 9400F залишається актуальним для дешевих ігрових збірок із дискретною відеокартою, де важлива ціна, а не енергоспоживання.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7530U має новішу архітектуру Zen 3 (2023 рік), тоді як Intel Core i5 9400F базується на Coffee Lake (2019 рік).
  • Ryzen 5 7530U демонструє вищі результати в бенчмарках: Geekbench 6 одноядерний 1934 проти 1474, багатоядерний 6856 проти 5302.
  • Intel Core i5 9400F не має інтегрованої графіки, натомість Ryzen 5 7530U оснащений вбудованою Radeon Graphics, що дає змогу працювати без дискретної відеокарти.
  • Показники багатопотокової продуктивності значно кращі в Ryzen: Passmark CPU багатоядерний 16022 проти 9470, Clang compilation 55.5 Klines/sec проти 34.8 Klines/sec.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але Ryzen 5 7530U — мобільний чип із TDP 15 Вт, тоді як i5 9400F має TDP 65 Вт, що робить його менш придатним для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1020 1443
Cinebench R23 (багатоядерний) 5581 8418

GeekBench v6

File compression 449.4 MB/sec 595.5 MB/sec
Clang compilation 34.8 Klines/sec 55.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.6 pages/sec 106.1 pages/sec
PDF Renderer 141.6 Mpixels/sec 190.7 Mpixels/sec
Text processing 142.6 pages/sec 208.1 pages/sec
Background blur 31.4 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 63.4 images/sec 45.3 images/sec
Ray tracing 6.9 Mpixels/sec 14.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1474 1934
Geekbench 6 (багатоядерний) 5302 6856

PassMark

Integer math 26.3 GOps/sec 59.8 GOps/sec
Floating point math 22.5 GOps/sec 32 GOps/sec
Find prime numbers 38M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 16.4M Strings/sec 20.1M Strings/sec
Data encryption 2.9 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 133.5 MBytes/sec 191.8 MBytes/sec
Physics 652 Frames/sec 681 Frames/sec
Extended instructions 11.7B Matrices/sec 12.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2436 3115
Passmark CPU (багатоядерний) 9470 16022

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 7 січня 2019 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i5-9400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 2.9 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 6 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 20x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15 Вт
Сокет LGA-1151 FP6
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9400F Сайт AMD Ryzen 5 7530U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon RX Vega 7
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2000 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 448
TMUs Немає даних 28
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 7
TGP Немає даних 10-45 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,79 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 9400F чи AMD Ryzen 5 7530U?

Для ігор з дискретною відеокартою i5 9400F може бути достатнім у бюджетних збірках, але Ryzen 5 7530U має вищу однопотокову продуктивність і новішу архітектуру, що дає перевагу в сучасних іграх. Однак Ryzen — мобільний процесор, тому його використання в настільних ПК обмежене.

Чи можна порівнювати настільний i5 9400F і мобільний Ryzen 5 7530U?

Так, але варто враховувати різне призначення: i5 9400F призначений для стаціонарних ПК, а Ryzen 5 7530U — для ноутбуків. Порівняння показує, що сучасний мобільний чип AMD випереджає старіший настільний Intel за більшістю показників.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 7530U споживає значно менше енергії (TDP 15 Вт) порівняно з i5 9400F (65 Вт), що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї в ноутбуках.

Чи підходить Intel Core i5 9400F для сучасних завдань у 2025 році?

Так, для базових ігор, офісних програм і вебсерфінгу i5 9400F все ще актуальний, особливо в бюджетних збірках. Однак для ресурсомістких завдань (відеомонтаж, 3D-рендеринг) він поступається Ryzen 5 7530U.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen 5 7530U має вищу багатопотокову продуктивність (8418 у Cinebench R23 проти 5581), що дає перевагу в рендерингу та обробці зображень. Крім того, вбудована графіка Ryzen прискорює деякі завдання, тоді як i5 9400F потребує дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.