Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9400F vs AMD Ryzen 7 5800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9400F та AMD Ryzen 7 5800HS — це процесори різних поколінь і цільових сегментів. Перший вийшов у 2019 році як доступний ігровий CPU для настільних ПК, другий — у 2021 році як енергоефективний чип для тонких ноутбуків. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: чи то ігри, чи то багатопотокова робота.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800HS значно випереджає Intel Core i5 9400F за багатопотоковою продуктивністю (майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному) та однопотоковими тестами. Водночас i5 9400F залишається гідним варіантом для бюджетних ігрових збірок завдяки нижчій вартості (хоча ціна не вказана, він позиціонується дешевше). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у робочих задачах та сучасних іграх — обирайте Ryzen 7 5800HS. Для класичного геймінгу без вимог до багатозадачності — i5 9400F все ще актуальний.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5800HS має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 1892 проти 1474 у Intel Core i5 9400F.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 7 5800HS набирає 10472 бали, що майже вдвічі більше за 5581 у i5 9400F.
  • Ryzen 7 5800HS демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цьому показнику, але 5800HS досягає вищої продуктивності при меншому TDP).
  • Intel Core i5 9400F виграє в тесті HTML5 Browser (127.6 сторінок/сек проти 106.3), що свідчить про його оптимізацію для веб-завдань.
  • AMD Ryzen 7 5800HS значно швидший у трасуванні променів (18.1 Mpixels/сек) та компіляції Clang (69.7 Klines/сек), що робить його кращим для професійних навантажень.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1020 1339
Cinebench R23 (багатоядерний) 5581 10472

GeekBench v6

File compression 449.4 MB/sec 473.2 MB/sec
Clang compilation 34.8 Klines/sec 69.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.6 pages/sec 106.3 pages/sec
PDF Renderer 141.6 Mpixels/sec 187.5 Mpixels/sec
Text processing 142.6 pages/sec 192.8 pages/sec
Background blur 31.4 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 63.4 images/sec 46.7 images/sec
Ray tracing 6.9 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1474 1892
Geekbench 6 (багатоядерний) 5302 7109

PassMark

Integer math 26.3 GOps/sec 81.5 GOps/sec
Floating point math 22.5 GOps/sec 44.6 GOps/sec
Find prime numbers 38M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 16.4M Strings/sec 27.4M Strings/sec
Data encryption 2.9 GBytes/sec 16.7 GBytes/sec
Data compression 133.5 MBytes/sec 269.3 MBytes/sec
Physics 652 Frames/sec 694 Frames/sec
Extended instructions 11.7B Matrices/sec 18.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2436 3025
Passmark CPU (багатоядерний) 9470 20066

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 7 січня 2019 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i5-9400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 2.9 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 6 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 28x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35 Вт
Сокет LGA-1151 FP6
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 68,3 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9400F Сайт AMD Ryzen 7 5800HS
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon RX Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2000 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,05 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 9400F чи AMD Ryzen 7 5800HS?

AMD Ryzen 7 5800HS забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для ігор. Однак i5 9400F також добре справляється з більшістю сучасних ігор, особливо в бюджетних збірках.

Чи варто купувати Intel Core i5 9400F у 2024 році?

Так, якщо ви шукаєте недорогий процесор для ігор без потреби в багатозадачності. Він все ще актуальний для середнього сегмента, але поступається новішим моделям.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D?

AMD Ryzen 7 5800HS значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний майже вдвічі вищий) та швидшому трасуванню променів.

Чи є в Intel Core i5 9400F вбудована графіка?

Ні, Intel Core i5 9400F не має інтегрованої графіки, тому для нього обов'язково потрібна дискретна відеокарта. AMD Ryzen 7 5800HS має вбудовану графіку, що дозволяє працювати без окремої GPU.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 5800HS досягає вищої продуктивності при меншому TDP, що робить його більш ефективним для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.