Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9400F vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9400F – це 6-ядерний процесор 2019 року, орієнтований на ігрові ПК середнього сегмента. Apple M4 (10-Core) – це ARM-чип 2024 року, який використовується в MacBook та iPad Pro. Вони належать до різних архітектур і платформ, але порівняння їхньої продуктивності допоможе зрозуміти, наскільки сучасні ARM-процесори випереджають старі x86-моделі. Ми проаналізуємо бенчмарки, енергоефективність та інтегровану графіку.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно перевершує Intel Core i5 9400F за всіма показниками продуктивності. В одноядерних тестах Geekbench 6 M4 має 3849 балів проти 1474 у i5-9400F – різниця майже в 2.6 рази. У багатоядерних завданнях M4 також лідирує: 15100 проти 5302 балів. Крім того, M4 демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку, хоча i5-9400F все ще може бути актуальним для бюджетних ігрових збірок з дискретною відеокартою.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 набирає 93 бали, тоді як Intel Core i5 9400F – лише 39 балів, що робить M4 більш ніж удвічі швидшим у більшості повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 отримує 33 бали проти 12 у i5-9400F, що підтверджується тестами Cinebench R23 (багатоядерний): 12124 проти 5581.
  • Інтегрована графіка: Apple M4 має вбудований GPU з оцінкою 40 балів, тоді як i5-9400F взагалі не має інтегрованої графіки – для виведення зображення потрібна дискретна відеокарта.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але M4 досягає вищої продуктивності при значно меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Синтетичні тести: У Passmark CPU (багатоядерний) M4 набирає 25080 балів, а i5-9400F – 9470 балів, що свідчить про майже трикратну перевагу M4 у складних обчисленнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1020 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 5581 12124

GeekBench v6

File compression 449.4 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 34.8 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.6 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 141.6 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 142.6 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 31.4 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 63.4 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 6.9 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1474 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 5302 15100

PassMark

Integer math 26.3 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 22.5 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 38M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 16.4M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 2.9 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 133.5 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 652 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 11.7B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2436 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 9470 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 7 січня 2019 7 травня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M4
Номер моделі i5-9400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 4
Частота 2.9 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 6 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 29x 44x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 22 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9400F Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1280
TMUs Немає даних 80
ROPs Немає даних 40
Обчислювальні блоки Немає даних 160
TGP Немає даних 18 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 9400F чи Apple M4?

Для ігор i5-9400F може бути кращим вибором, оскільки він сумісний з дискретними відеокартами і має велику бібліотеку ігор під x86. M4 обмежений екосистемою Apple і не підтримує більшість ПК-ігор.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 9400F та Apple M4 безпосередньо?

Так, але слід враховувати різні архітектури та платформи. M4 – ARM-процесор для Mac і iPad, а i5-9400F – x86 для ПК. Порівняння бенчмарків показує перевагу M4, але сумісність з софтом різна.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M4 забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки сучаснішій архітектурі. i5-9400F споживає більше енергії для досягнення менших результатів.

Чи підходить Intel Core i5 9400F для відеомонтажу?

Так, але він поступається M4. У тестах PDF Renderer i5-9400F показує 141.6 Mpixels/sec, тоді як M4 – 396.3 Mpixels/sec. Для серйозного відеомонтажу краще обрати M4.

Який процесор вигідніше купити в 2025 році?

Apple M4 значно продуктивніший і енергоефективніший, але він прив’язаний до Mac. Якщо вам потрібен ПК, i5-9400F може бути бюджетним варіантом, але для майбутнього краще дивитися на новіші моделі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.