Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9400F vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9400F та Intel Processor N100 — два представники різних поколінь і архітектур Intel. Перший вийшов у 2019 році як доступний ігровий процесор без вбудованої графіки, другий — у 2023 році як енергоефективне рішення для бюджетних ПК та ноутбуків. Незважаючи на однаковий бренд, ці моделі суттєво відрізняються за продуктивністю, сферою застосування та архітектурою. Розглянемо ключові відмінності, щоб зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5 9400F значно потужніший за Intel Processor N100 у багатопотокових завданнях: його показники Cinebench R23 (багатоядерний) майже вдвічі вищі (5581 проти 2949), а Geekbench 6 (багатоядерний) — більш ніж удвічі (5302 проти 2595). У одноядерних тестах i5-9400F також випереджає N100 (1020 проти 930 у Cinebench R23). Однак N100 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів, але N100 споживає значно менше) та підходить для простих офісних завдань, медіацентрів або тонких клієнтів. Для ігор, монтажу відео чи роботи з графікою однозначно краще обрати i5-9400F.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5-9400F майже вдвічі швидший за N100 у Cinebench R23 (5581 проти 2949) та Geekbench 6 (5302 проти 2595).
  • Однопотокова продуктивність: i5-9400F випереджає N100 у Cinebench R23 (1020 проти 930) та Geekbench 6 (1474 проти 1216).
  • Інтегрована графіка: N100 має вбудоване графічне ядро, тоді як i5-9400F потребує дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але N100 споживає значно менше енергії (TDP ~6 Вт проти 65 Вт у i5-9400F).
  • Рік випуску та архітектура: i5-9400F (2019, Coffee Lake) орієнтований на продуктивність, N100 (2023, Alder Lake-N) — на енергоефективність та бюджетні рішення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1020 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 5581 2949

GeekBench v6

File compression 449.4 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 34.8 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.6 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 141.6 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 142.6 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 31.4 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 63.4 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 6.9 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1474 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 5302 2595

PassMark

Integer math 26.3 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 22.5 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 38M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 16.4M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 2.9 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 133.5 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 652 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 11.7B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2436 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 9470 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 7 січня 2019 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Alder Lake
Номер моделі i5-9400F N100
Інтегрована графіка Немає UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 6 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 34x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 6 Вт
Сокет LGA-1151 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9400F Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 9
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel UHD Graphics (24EU)
Boost частота GPU Немає даних 750 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 12
ROPs Немає даних 6
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 6-10 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,29 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i5-9400F чи N100?

Intel Core i5-9400F значно краще підходить для ігор завдяки вищій одно- та багатопотоковій продуктивності. Однак він потребує дискретної відеокарти, тоді як N100 має вбудовану графіку, але вона слабка для сучасних ігор.

Чи підходить Intel Processor N100 для офісних завдань?

Так, N100 чудово впорається з веб-серфінгом, роботою в офісних програмах, переглядом відео. Його продуктивність достатня для базових завдань, а низьке енергоспоживання робить його ідеальним для тихих та економних ПК.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Processor N100 значно енергоефективніший: його TDP становить лише близько 6 Вт, тоді як у i5-9400F — 65 Вт. Це робить N100 кращим вибором для медіацентрів або пристроїв з пасивним охолодженням.

Чи можна використовувати i5-9400F без відеокарти?

Ні, Intel Core i5-9400F не має вбудованого графічного ядра, тому для роботи обов'язково потрібна дискретна відеокарта. N100, навпаки, має інтегровану графіку, що дозволяє працювати без додаткового GPU.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Intel Core i5-9400F має вищий загальний бал (43 проти 39), що відображає його перевагу в продуктивності. Однак N100 виграє в енергоефективності та сучасності архітектури.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.