Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9500 vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9500 та Apple M4 Max (14-Core) — це процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2019 році для настільних ПК, другий — у 2024 році для професійних ноутбуків MacBook Pro. Незважаючи на різницю в 5 років, обидва претендують на звання надійних рішень для продуктивної роботи. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності: від однопотокової та багатопотокової швидкості до енергоефективності та інтегрованої графіки.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно випереджає Intel Core i5 9500 за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища в 2 рази, багатопотокова — майже в 4 рази. Він також має набагато потужнішу інтегровану графіку (32 ядра GPU) та сучасну ARM-архітектуру, що забезпечує виняткову енергоефективність. i5-9500 залишається гідним бюджетним варіантом для базових офісних завдань, але M4 Max — це вибір для професіоналів, які працюють з відеомонтажем, 3D-рендерингом та інтенсивними обчисленнями.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max (14-Core) має в 2 рази вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3996 проти 1505) та майже в 4 рази вищу багатопотокову (23275 проти 5423).
  • M4 Max оснащений потужною інтегрованою графікою Apple M4 Max GPU (32-core), тоді як i5-9500 покладається на слабшу вбудовану графіку UHD 630.
  • Процесор Apple використовує ARMv9 архітектуру та 10 ядер (4 продуктивних + 6 енергоефективних), що забезпечує значно кращу енергоефективність порівняно з 6-ядерним x86 i5-9500.
  • M4 Max вийшов у 2024 році, тоді як i5-9500 — у 2019, що пояснює значну різницю в технологіях (наприклад, підтримка новітніх інструкцій та швидшої пам'яті).
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 M4 Max набирає 23841 бал проти 5993 у i5-9500, що робить його в 4 рази швидшим для завдань рендерингу та компіляції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1138 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 5993 23841

GeekBench v6

File compression 397.6 MB/sec Немає даних
Clang compilation 40.4 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 116 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 167.9 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 149.6 pages/sec Немає даних
Background blur 36.4 images/sec Немає даних
Photo processing 54.6 images/sec Немає даних
Ray tracing 7.47 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1505 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 5423 23275

PassMark

Integer math 27.7 GOps/sec Немає даних
Floating point math 23.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 35M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 17M Strings/sec Немає даних
Data encryption 3.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 136.9 MBytes/sec Немає даних
Physics 612 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 12B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2573 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 9810 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 квітня 2019 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M4
Номер моделі i5-9500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 10
Потоковий 6 10
Частота 3.0 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 14
Кількість потоків 6 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 30x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 62 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 4096
TMUs 24 256
ROPs 3 128
Обчислювальні блоки 24 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 410 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9500 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 9500 чи Apple M4 Max?

Apple M4 Max (14-Core) має значно потужнішу інтегровану графіку (32 ядра GPU), тому він краще справляється з сучасними іграми, особливо на Mac. Однак i5-9500 може бути суміснішим з Windows-іграми, але його графіка слабша.

Чи варто міняти Intel Core i5 9500 на Apple M4 Max?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для відеомонтажу, 3D-моделювання або компіляції коду. M4 Max у 2-4 рази швидший, має набагато кращу енергоефективність і сучаснішу архітектуру.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M4 Max (14-Core) значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі та виробничому процесу 3 нм. Він забезпечує вищу продуктивність при меншому енергоспоживанні, що особливо важливо для ноутбуків.

Чи підходить Intel Core i5 9500 для сучасних завдань?

Частково. Для офісних програм, веб-серфінгу та легкого редагування фото його продуктивності достатньо. Але для важких завдань, як-от 4K-відео або рендеринг, він уже застарів.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Max (14-Core) оснащений 32-ядерним GPU, який у кілька разів потужніший за графіку Intel UHD 630 в i5-9500. Він підтримує апаратне прискорення відео та сучасні API.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.