Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9500T vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9500T та AMD Ryzen 9 7950X — це процесори з різних епох та цінових категорій. Перший — енергоефективна 6-ядерна модель 2019 року для офісних ПК та HTPC, другий — флагманський 16-ядерний гігант 2022 року для ентузіастів та професійних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в продуктивності, бенчмарках та енергоспоживанні, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X є абсолютним лідером за продуктивністю: його багатоядерний показник Geekbench 6 (21401) майже в 4,6 раза вищий, ніж у i5-9500T (4625), а однопотокова швидкість (3068 проти 1157) також значно краща. Він беззаперечно виграє у важких завданнях — рендерингу, компіляції, обробці відео. Однак i5-9500T пропонує набагато нижче енергоспоживання (TDP 35 Вт) і може бути достатнім для базових офісних сценаріїв, веб-серфінгу та мультимедіа. Вибір залежить від ваших потреб: максимальна потужність чи економічність.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 9 7950X має 16 ядер і 32 потоки, тоді як Core i5-9500T — лише 6 ядер і 6 потоків, що дає перевагу AMD у багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7950X набирає 3068 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1157 у i5-9500T, що робить його набагато швидшим в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатоядерна продуктивність: У Passmark CPU (багатоядерний) Ryzen 9 7950X отримує 62709 балів, а i5-9500T — лише 8213, що свідчить про величезну різницю в рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але i5-9500T споживає значно менше енергії (TDP 35 Вт) порівняно з Ryzen 9 7950X (TDP 170 Вт).
  • Дата виходу: Core i5-9500T випущений у квітні 2019 року, а Ryzen 9 7950X — у серпні 2022 року, що пояснює технологічний розрив.

GeekBench v6

File compression 396.5 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 30.9 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 102.4 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 144.8 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 132.1 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 26.5 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 46.9 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 5.54 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1157 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 4625 21401

PassMark

Integer math 22.8 GOps/sec 227.2 GOps/sec
Floating point math 19.7 GOps/sec 138.6 GOps/sec
Find prime numbers 33M Primes/sec 343M Primes/sec
Random string sorting 14.2M Strings/sec 98.2M Strings/sec
Data encryption 2.6 GBytes/sec 49.6 GBytes/sec
Data compression 112.1 MBytes/sec 839.1 MBytes/sec
Physics 567 Frames/sec 3114 Frames/sec
Extended instructions 9.1B Matrices/sec 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2164 4276
Passmark CPU (багатоядерний) 8213 62709

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 квітня 2019 29 серпня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Coffee Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-9500T Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 6 32
Частота 2.2 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 6 32
Множник 22x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 170 Вт
Сокет LGA-1151 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9500T Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 36742

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 9500T чи AMD Ryzen 9 7950X?

AMD Ryzen 9 7950X значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3068 проти 1157) та більшій кількості ядер. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи підійде Intel Core i5 9500T для офісних завдань?

Так, цього процесора достатньо для роботи з документами, веб-серфінгу, електронною поштою та перегляду відео. Його низьке енергоспоживання робить його ідеальним для тихих та економічних ПК.

Який процесор краще для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

AMD Ryzen 9 7950X набагато кращий завдяки високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 36742). Він значно скоротить час рендерингу та компіляції порівняно з i5-9500T.

Який процесор споживає менше енергії?

Intel Core i5 9500T споживає значно менше енергії (TDP 35 Вт) порівняно з AMD Ryzen 9 7950X (TDP 170 Вт). Однак обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності в нашій базі.

Чи варто купувати Intel Core i5 9500T у 2024 році?

Це залежить від бюджету та завдань. Якщо вам потрібен недорогий, енергоефективний процесор для базових завдань, i5-9500T може бути варіантом. Але для сучасних ігор та роботи краще розглянути новіші моделі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.