Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9500T vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9500T та Apple M4 Max (14-Core) — це процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2019 році для настільних ПК, другий — у 2024 році для потужних ноутбуків MacBook Pro. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють при виборі між ПК та Mac. Ми проаналізували ключові характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) значно перевершує Intel Core i5 9500T за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища в 3,5 рази, багатопотокова — майже в 5 разів. M4 Max також має потужну інтегровану графіку (32 ядра) та вищу енергоефективність. Однак i5 9500T залишається актуальним для базових офісних завдань, веб-серфінгу та легких робочих навантажень, особливо в бюджетних збірках. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для відеомонтажу, 3D-моделювання або ігор — вибір очевидний на користь Apple.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M4 Max має Geekbench 6 (одноядерний) 3996 проти 1157 у i5 9500T, що в 3,5 рази швидше; багатоядерний — 23275 проти 4625 (у 5 разів швидше).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M4 Max досягає цього при значно вищій продуктивності, що свідчить про кращу архітектуру ARM.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений 32-ядерним GPU, тоді як i5 9500T має лише базову графіку Intel UHD 630 (бал 63 проти 18).
  • Рік випуску та архітектура: i5 9500T (2019, x86) vs M4 Max (2024, ARMv9) — різниця в 5 років технологічного розвитку.
  • Багатопотокові завдання: у Cinebench R23 M4 Max набирає 23841 бал, що в рази більше за будь-які показники i5 9500T (у Passmark багатоядерний 8213).

GeekBench v6

File compression 396.5 MB/sec Немає даних
Clang compilation 30.9 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 102.4 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 144.8 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 132.1 pages/sec Немає даних
Background blur 26.5 images/sec Немає даних
Photo processing 46.9 images/sec Немає даних
Ray tracing 5.54 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 1157 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 4625 23275

PassMark

Integer math 22.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 19.7 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 33M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 14.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 2.6 GBytes/sec Немає даних
Data compression 112.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 567 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 9.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2164 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 8213 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 квітня 2019 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M4
Номер моделі i5-9500T Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 10
Потоковий 6 10
Частота 2.2 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 14
Кількість потоків 6 14
Множник 22x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 62 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 4096
TMUs 24 256
ROPs 3 128
Обчислювальні блоки 24 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 410 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9500T Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 23841

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 Max (14-Core) значно потужніший завдяки 32-ядерному GPU та вищій однопотоковій продуктивності, що забезпечує плавний геймплей у сучасних іграх. Intel Core i5 9500T підійде лише для старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i5 9500T у 2024 році?

Тільки для базових офісних завдань, веб-серфінгу або як тимчасове рішення в бюджетному ПК. Для роботи з відео, 3D або сучасних ігор він уже застарів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але M4 Max досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Чи можна порівнювати настільний i5 з мобільним M4 Max?

Так, але з урахуванням різниці в призначенні. M4 Max призначений для ноутбуків, але за продуктивністю перевершує багато настільних процесорів, включно з i5 9500T.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M4 Max (14-Core) забезпечує в рази швидшу обробку відео завдяки потужному GPU та високій багатопотоковій продуктивності. i5 9500T не підходить для професійного відеомонтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.