Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 9600K vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 9600K і Apple M1 Max — це два процесори з різних епох і архітектур. Перший — класичний десктопний CPU для ігор та робочих станцій, другий — флагманський чип Apple для професійних ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоефективність, можливості вбудованої графіки та з'ясуємо, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M1 Max значно випереджає Intel Core i5 9600K за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 12411 проти 6596) та енергоефективністю. В одноядерних завданнях M1 Max також має перевагу (Geekbench 6 одноядерний: 2431 проти 1684). Однак i5 9600K залишається актуальним для бюджетних ігрових збірок на платформі x86. Якщо вам потрібен універсальний чип для ноутбука з максимальною продуктивністю на ват — обирайте M1 Max. Для стаціонарного ПК з можливістю апгрейду — i5 9600K.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Max майже вдвічі потужніший за i5 9600K (Cinebench R23: 12411 vs 6596; Geekbench 6: 12673 vs 6508).
  • Енергоефективність: M1 Max споживає значно менше енергії при вищій продуктивності, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M1 Max має потужнішу вбудовану графіку (35 балів проти 22), що дозволяє працювати з відео та 3D без дискретної відеокарти.
  • Одноядерна швидкість: M1 Max випереджає i5 9600K у Geekbench 6 (2431 vs 1684) та Passmark (3837 vs 2738).
  • Рік випуску та платформа: i5 9600K (2018) — процесор для LGA1151, M1 Max (2021) — ARM-чип для MacBook Pro, що не підтримує Windows на x86.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1187 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 6596 12411

GeekBench v6

File compression 548.1 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 43.6 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 150.1 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 216.2 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 162.1 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 41.2 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 72.2 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 7.85 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1684 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 6508 12673

PassMark

Integer math 29.4 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 25 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 44M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 18.5M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 3.3 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 149.5 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 748 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 12.9B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2738 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 10670 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 8 жовтня 2018 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Coffee Lake Apple M1
Номер моделі i5-9600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 6 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 9 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 50 Вт
Сокет LGA-1151 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 192 4096
TMUs 24 256
ROPs 3 128
Обчислювальні блоки 24 512
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 9600K Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 9600K чи Apple M1 Max?

Intel Core i5 9600K краще підходить для ігор на ПК з Windows, оскільки має сумісність з більшістю ігор та можливість встановлення потужної дискретної відеокарти. M1 Max обмежений екосистемою macOS.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 9600K та Apple M1 Max за продуктивністю?

Так, але це порівняння різних архітектур. M1 Max значно швидший у багатопотокових завданнях та енергоефективності, тоді як i5 9600K може бути кращим у специфічних сценаріях на x86.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Apple M1 Max має значно кращу енергоефективність завдяки ARM-архітектурі. Він забезпечує вищу продуктивність при меншому енергоспоживанні, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи варто купувати Intel Core i5 9600K у 2024 році?

Intel Core i5 9600K все ще може бути хорошим вибором для бюджетної ігрової збірки на платформі LGA1151, але новіші процесори (наприклад, i5-12400F) пропонують кращу продуктивність за подібну ціну.

Для яких завдань краще підходить Apple M1 Max?

Apple M1 Max ідеальний для професійної роботи з відео, 3D-моделювання, програмування, обробки фото та інших ресурсомістких завдань завдяки високій багатопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.