Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10510U vs AMD Ryzen 9 7900X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10510U і AMD Ryzen 9 7900X3D — це процесори з абсолютно різних світів. Перший створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, тоді як другий — флагманський десктопний чіп із 3D V-Cache для максимальної ігрової та багатопотокової продуктивності. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X3D значно перевершує Intel Core i7 10510U в усіх аспектах продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 6,5 разів вищий, а однопотокові тести Geekbench 6 майже вдвічі кращі. Однак це різні класи пристроїв: i7 10510U призначений для тонких ноутбуків із низьким енергоспоживанням, тоді як Ryzen 9 7900X3D вимагає потужної системи охолодження та материнської плати. Якщо вам потрібна мобільність — обирайте Intel, а для ігор або роботи з контентом — AMD.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 7900X3D має в 6,5 разів вищий багатоядерний показник Cinebench R23 (27817 проти 4239) і вдвічі кращий однопотоковий результат (2041 проти 1207).
  • Кількість ядер: Ryzen 9 7900X3D пропонує 12 ядер і 24 потоки, тоді як i7 10510U — лише 4 ядра та 8 потоків, що дає величезну перевагу в багатозадачності.
  • Енергоспоживання: i7 10510U розрахований на TDP 15 Вт, що ідеально для ноутбуків, тоді як Ryzen 9 7900X3D має TDP 120 Вт і потребує потужного охолодження.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900X3D оснащений графікою Radeon з оцінкою 64, що значно краще за Intel UHD Graphics (18), хоча для ігор все одно потрібна дискретна відеокарта.
  • Дата виходу: i7 10510U вийшов у 2019 році, а Ryzen 9 7900X3D — у 2023, що пояснює технологічний розрив і підтримку нових стандартів (DDR5, PCIe 5.0).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1207 2041
Cinebench R23 (багатоядерний) 4239 27817

GeekBench v6

File compression 223.5 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 16.8 Klines/sec 170.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 71 pages/sec 353.7 pages/sec
PDF Renderer 106 Mpixels/sec 495.8 Mpixels/sec
Text processing 128.2 pages/sec 301.6 pages/sec
Background blur 17.6 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 27.9 images/sec 118.8 images/sec
Ray tracing 6.26 Mpixels/sec 36.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1401 3024
Geekbench 6 (багатоядерний) 3375 18277

PassMark

Integer math 23.9 GOps/sec 161.8 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 98.1 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 449M Primes/sec
Random string sorting 11.3M Strings/sec 69.6M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 35.4 GBytes/sec
Data compression 84.6 MBytes/sec 595.9 MBytes/sec
Physics 478 Frames/sec 4759 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 44.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2287 4132
Passmark CPU (багатоядерний) 6580 50404

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-10510U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 1,8 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 44x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 120 Вт
Сокет BGA-1528 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10510U Сайт AMD Ryzen 9 7900X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

AMD Ryzen 9 7900X3D значно кращий завдяки 3D V-Cache, що підвищує ігрову продуктивність. Intel Core i7 10510U не підходить для сучасних ігор через слабку графіку та низьку потужність.

Чи можна використовувати Intel Core i7 10510U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Для легкого монтажу в 1080p він підійде, але для 4K або складних проєктів краще обрати Ryzen 9 7900X3D, який у 6,5 разів швидший у багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i7 10510U набагато енергоефективніший (TDP 15 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків. Ryzen 9 7900X3D споживає 120 Вт і потребує стаціонарного живлення.

Чи варто оновлюватися з i7 10510U на Ryzen 9 7900X3D?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор, рендерингу або програмування. Але врахуйте, що це вимагає заміни материнської плати, ОЗП та системи охолодження.

Який процесор краще підходить для роботи з архівами?

AMD Ryzen 9 7900X3D значно швидший: швидкість стиснення файлів 1710 MB/s проти 223.5 MB/s у Intel. Для частих архівацій це велика перевага.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.