Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10510U vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10510U (2019) та Apple M1 Pro (2021) — два процесори, що належать до різних епох та архітектур. Перший — енергоефективний мобільний чип для ноутбуків Windows, другий — потужна ARM-система для MacBook Pro. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Pro значно перевершує Intel Core i7 10510U за всіма показниками продуктивності: багатоядерна швидкість у Cinebench R23 вища майже втричі, а Geekbench 6 показує перевагу в 3 рази. M1 Pro також лідирує в обробці файлів, компіляції та рендерингу. Однак i7 10510U залишається гідним вибором для базових офісних завдань і бюджетних ноутбуків, де ціна є ключовим фактором.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M1 Pro набирає 12108 балів у Cinebench R23 проти 4239 у i7 10510U, що майже втричі швидше.
  • Одноядерна швидкість: M1 Pro перевершує i7 на 27% у Geekbench 6 (2328 проти 1401), що забезпечує плавнішу роботу в однопотокових додатках.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M1 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro набирає 34 бали проти 18 у i7, що робить його кращим для відеомонтажу та легких ігор.
  • Рік випуску: i7 10510U вийшов у 2019 році, а M1 Pro — у 2021, що пояснює значний технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1207 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 4239 12108

GeekBench v6

File compression 223.5 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 16.8 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 71 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 106 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 128.2 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 17.6 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 27.9 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 6.26 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1401 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 3375 10305

PassMark

Integer math 23.9 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 14.4 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 11.3M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 84.6 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 478 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2287 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 6580 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 21 серпня 2019 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i7-10510U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 1,8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 18x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1528 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 192 2048
TMUs 24 128
ROPs 3 64
Обчислювальні блоки 24 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10510U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10510U чи Apple M1 Pro?

Apple M1 Pro має потужнішу інтегровану графіку (34 бали проти 18), тому краще справляється з сучасними іграми, хоча обидва не призначені для AAA-проєктів.

Чи варто купувати Intel Core i7 10510U у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ноутбук для офісних завдань, серфінгу та перегляду відео. Для продуктивної роботи краще обрати M1 Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але M1 Pro демонструє значно вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі.

Чи підходить Apple M1 Pro для відеомонтажу?

Так, M1 Pro чудово справляється з відеомонтажем завдяки високій багатоядерній продуктивності (12108 балів у Cinebench R23) та потужній графіці.

Який процесор швидше обробляє файли?

Apple M1 Pro стискає файли зі швидкістю 1230 MB/с, що в 5,5 разів швидше за i7 10510U (223,5 MB/с).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.