Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10610U vs AMD Ryzen 3 5300U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10610U та AMD Ryzen 3 5300U — це два популярні мобільні процесори для ультрабуків та ноутбуків середнього класу. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, другий — у 2021 році на Zen 2. Обидва мають 4 ядра та 8 потоків, але відрізняються частотами, об'ємом кешу та енергоспоживанням. Який з них забезпечує кращу продуктивність у повсякденних завданнях та іграх? Розглянемо ключові відмінності та результати бенчмарків.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 5300U випереджає Intel Core i7 10610U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 4637 проти 4048 балів) та швидкістю роботи з файлами (стиснення 363 MB/s проти 241 MB/s). Він також має кращу інтегровану графіку та вищі результати в Geekbench 6. Однак Intel виграє в одноядерному Cinebench (1207 проти 1119) і трохи краще справляється з текстовими завданнями. Загалом, Ryzen 3 5300U є більш збалансованим вибором для сучасних завдань, тоді як i7-10610U може бути кращим для старих програм, оптимізованих під Intel.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 3 5300U значно швидший у багатоядерних тестах: Cinebench R23 багатоядерний — 4637 проти 4048 балів, а Passmark багатоядерний — 9677 проти 6691.
  • Intel Core i7 10610U має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (1207 проти 1119), що може дати перевагу в застарілих або однопотокових додатках.
  • Ryzen 3 5300U демонструє кращу швидкість стиснення файлів (363 MB/s проти 241 MB/s) та компіляції коду (30 Klines/s проти 22.6 Klines/s).
  • Інтегрована графіка AMD Radeon (бал 19) трохи потужніша за Intel UHD (бал 18), що забезпечує вищу частоту кадрів у легких іграх.
  • AMD Ryzen 3 5300U вийшов на рік пізніше (2021 проти 2020) і базується на енергоефективнішій архітектурі Zen 2, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до тепловиділення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1207 1119
Cinebench R23 (багатоядерний) 4048 4637

GeekBench v6

File compression 241.3 MB/sec 363 MB/sec
Clang compilation 22.6 Klines/sec 30 Klines/sec
HTML 5 Browser 77.7 pages/sec 86.4 pages/sec
PDF Renderer 117.2 Mpixels/sec 138.7 Mpixels/sec
Text processing 142.7 pages/sec 125.9 pages/sec
Background blur 22.7 images/sec 26.3 images/sec
Photo processing 33 images/sec 41.6 images/sec
Ray tracing 6.38 Mpixels/sec 7.05 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1412 1467
Geekbench 6 (багатоядерний) 3745 4455

PassMark

Integer math 24.4 GOps/sec 30.1 GOps/sec
Floating point math 14.6 GOps/sec 17.9 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 19M Primes/sec
Random string sorting 11.3M Strings/sec 14.1M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 84.8 MBytes/sec 133.1 MBytes/sec
Physics 505 Frames/sec 423 Frames/sec
Extended instructions 5.4B Matrices/sec 8.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2257 2350
Passmark CPU (багатоядерний) 6691 9677

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Lucienne)
Номер моделі i7-10610U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 0.8-2.3 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-23x 26x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1528 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 6
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 192 384
TMUs 24 24
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 1,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10610U Сайт AMD Ryzen 3 5300U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 10610U чи AMD Ryzen 3 5300U?

AMD Ryzen 3 5300U має потужнішу інтегровану графіку та вищу багатопотокову продуктивність, тому він краще підходить для сучасних ігор на низьких налаштуваннях.

Чи варто вибирати Intel Core i7 10610U замість Ryzen 3 5300U для роботи?

Intel може бути кращим для старих програм, оптимізованих під однопотокову продуктивність, але Ryzen виграє в багатозадачності та швидкості обробки даних.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 5300U на архітектурі Zen 2 зазвичай споживає менше енергії при навантаженні.

Чи підходить AMD Ryzen 3 5300U для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (4637 балів у Cinebench R23) він краще справляється з рендерингом та експортом відео.

Який процесор має кращий кеш?

AMD Ryzen 3 5300U має 4 МБ L2 та 8 МБ L3 кешу, тоді як Intel Core i7 10610U — 1 МБ L2 та 8 МБ L3, що дає перевагу Ryzen у швидкості доступу до даних.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.