Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10610U vs AMD Ryzen 3 7440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10610U (2020) та AMD Ryzen 3 7440U (2023) — це два мобільні процесори, які часто зустрічаються в тонких ноутбуках. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва орієнтовані на енергоефективність і базові робочі завдання. Однак новіша архітектура AMD демонструє помітну перевагу в синтетичних тестах, особливо в багатопотокових сценаріях. Розгляньмо, як вони співвідносяться за ключовими параметрами.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 7440U суттєво випереджає Intel Core i7 10610U майже в усіх бенчмарках: одноядерний Cinebench R23 вищий на 32%, багатоядерний — більш ніж удвічі. Geekbench 6 також підтверджує лідерство AMD (2323 проти 1412 в одноядерному, 6571 проти 3745 у багатоядерному). Обидва процесори отримали однакову оцінку енергоефективності (100), тому Ryzen 3 7440U є кращим вибором для тих, хто потребує більшої обчислювальної потужності без шкоди для автономності.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 3 7440U має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (8992 проти 4048) та Passmark (12991 проти 6691).
  • Одноядерна швидкість: AMD випереджає Intel у Geekbench 6 (2323 проти 1412) та Cinebench R23 (1599 проти 1207), що дає приріст у повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 7440U отримав вищу оцінку (26 проти 18), що свідчить про кращу продуктивність вбудованого відеоядра.
  • Обробка даних: AMD значно швидше стискає файли (728.4 MB/s проти 241.3 MB/s) та компілює код (41.6 Klines/s проти 22.6 Klines/s).
  • Рендеринг та фото: Ryzen 3 7440U обробляє більше зображень за секунду (54.6 проти 33) та швидше рендерить PDF (163.3 Mpixels/s проти 117.2 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1207 1599
Cinebench R23 (багатоядерний) 4048 8992

GeekBench v6

File compression 241.3 MB/sec 728.4 MB/sec
Clang compilation 22.6 Klines/sec 41.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 77.7 pages/sec 125.1 pages/sec
PDF Renderer 117.2 Mpixels/sec 163.3 Mpixels/sec
Text processing 142.7 pages/sec 235.2 pages/sec
Background blur 22.7 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 33 images/sec 54.6 images/sec
Ray tracing 6.38 Mpixels/sec 8.96 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1412 2323
Geekbench 6 (багатоядерний) 3745 6571

PassMark

Integer math 24.4 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Floating point math 14.6 GOps/sec 20.3 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 40M Primes/sec
Random string sorting 11.3M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 9.2 GBytes/sec
Data compression 84.8 MBytes/sec 153.7 MBytes/sec
Physics 505 Frames/sec 939 Frames/sec
Extended instructions 5.4B Matrices/sec 10.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2257 2614
Passmark CPU (багатоядерний) 6691 12991

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 10 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-10610U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 8 2
Частота 0.8-2.3 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-23x 30x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1528 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10610U Сайт AMD Ryzen 3 7440U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для офісних завдань?

AMD Ryzen 3 7440U забезпечує вищу швидкість у текстових процесорах (235.2 стор./с проти 142.7) та браузері (125.1 стор./с проти 77.7), тому він помітно швидше впорається з офісними програмами.

Чи варто вибирати Intel Core i7 10610U з огляду на ціну?

Якщо бюджет обмежений, а завдання не вимагають високої продуктивності, i7 10610U все ще придатний для базової роботи. Однак Ryzen 3 7440U пропонує значно кращу продуктивність за ту ж енергоефективність.

Який процесор кращий для ігор?

Ryzen 3 7440U має вищу оцінку інтегрованої графіки (26 проти 18), тому він забезпечить більш плавний геймплей у простих іграх. Для сучасних ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Чи впливає рік випуску на продуктивність?

Так, Ryzen 3 7440U (2023) побудований на новішій архітектурі, що забезпечує значний приріст у бенчмарках порівняно з Intel Core i7 10610U (2020). Технологічний прогрес дав AMD перевагу.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), тому рівень енергоспоживання в реальних умовах буде подібним. Ryzen 3 7440U при цьому показує вищу продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.