Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10610U vs AMD Ryzen 5 7600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10610U та AMD Ryzen 5 7600X3D — це процесори з різних епох та цільових сегментів. Перший — енергоефективний чип для ультрабуків 2020 року, другий — потужний ігровий CPU 2024 року з 3D V-Cache. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах продуктивності та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600X3D значно випереджає Intel Core i7 10610U за всіма показниками продуктивності: у багатоядерному Cinebench R23 він майже втричі швидший, а в Geekbench 6 — у 2-3 рази. Ryzen також демонструє кращу однопотокову швидкість та вищу енергоефективність завдяки сучасній архітектурі Zen 4. Однак i7 10610U залишається актуальним для офісних завдань та тривалої роботи від батареї в тонких ноутбуках.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7600X3D має в 3,3 рази вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (13469 проти 4048), що робить його значно потужнішим для рендерингу та компіляції.
  • У однопотокових тестах (Geekbench 6) Ryzen перевершує i7 на 88% (2662 проти 1412), що забезпечує швидшу роботу в іграх та повсякденних додатках.
  • Ryzen 5 7600X3D використовує технологію 3D V-Cache, яка суттєво підвищує ігрову продуктивність, тоді як i7 10610U має лише базовий кеш.
  • Intel Core i7 10610U випущений у 2020 році та орієнтований на мобільні пристрої з TDP 15 Вт, тоді як Ryzen 7600X3D (2024) — десктопний процесор із вищим енергоспоживанням.
  • У Passmark багатоядерний результат Ryzen 7600X3D майже в 4 рази вищий (26055 проти 6691), що підтверджує його лідерство в багатопотокових завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1207 1702
Cinebench R23 (багатоядерний) 4048 13469

GeekBench v6

File compression 241.3 MB/sec 1430 MB/sec
Clang compilation 22.6 Klines/sec 90.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 77.7 pages/sec 261.1 pages/sec
PDF Renderer 117.2 Mpixels/sec 304.1 Mpixels/sec
Text processing 142.7 pages/sec 269 pages/sec
Background blur 22.7 images/sec 58.9 images/sec
Photo processing 33 images/sec 89.4 images/sec
Ray tracing 6.38 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1412 2662
Geekbench 6 (багатоядерний) 3745 12393

PassMark

Integer math 24.4 GOps/sec 74.6 GOps/sec
Floating point math 14.6 GOps/sec 44.1 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 245M Primes/sec
Random string sorting 11.3M Strings/sec 34.8M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 16.3 GBytes/sec
Data compression 84.8 MBytes/sec 284.6 MBytes/sec
Physics 505 Frames/sec 2952 Frames/sec
Extended instructions 5.4B Matrices/sec 20.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2257 3610
Passmark CPU (багатоядерний) 6691 26055

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 2 вересня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-10610U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 0.8-2.3 ГГц 4.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-23x 41x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1528 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10610U Сайт AMD Ryzen 5 7600X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i7 10610U чи Ryzen 5 7600X3D?

AMD Ryzen 5 7600X3D значно кращий завдяки 3D V-Cache та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, тоді як i7 10610U підходить лише для казуальних або старих проєктів.

Чи підходить Intel Core i7 10610U для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Для монтажу 1080p або легкого рендерингу його продуктивності достатньо, однак для 4K або складних ефектів краще обрати Ryzen 5 7600X3D, який у 3 рази швидший у багатоядерних тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i7 10610U споживає менше енергії (15 Вт) і краще підходить для ультрабуків. Ryzen 7600X3D потребує потужнішого охолодження та блоку живлення.

Чи можна порівнювати мобільний i7 10610U з десктопним Ryzen 5 7600X3D?

Так, але це порівняння різних класів: i7 10610U створений для ноутбуків, а Ryzen 7600X3D — для настільних ПК. Якщо вам потрібна мобільність — обирайте i7, для максимальної продуктивності — Ryzen.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

AMD Ryzen 5 7600X3D значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 90.5 Klines/sec проти 22.6 Klines/sec у i7 10610U. Це робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.