Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10610U vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10610U та AMD Ryzen 5 7640U — це два мобільні процесори, що представляють різні покоління. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, другий — у 2023 на базі Zen 4. Обидва орієнтовані на тонкі ноутбуки, але Ryzen 5 7640U демонструє значно вищу продуктивність завдяки свіжішій архітектурі та більшій кількості ядер. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640U значно випереджає Intel Core i7 10610U майже в усіх аспектах. Він має вищі показники в одно- та багатопотокових тестах (наприклад, Cinebench R23 багатоядерний: 11012 проти 4048), кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Якщо ви шукаєте процесор для сучасних завдань — роботи, творчості чи ігор — Ryzen 5 7640U є очевидним вибором. Intel Core i7 10610U може бути актуальним лише в бюджетних або старих моделях ноутбуків.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 7640U має перевагу в 2.7 раза за Cinebench R23 (11012 проти 4048) завдяки 6 ядрам/12 потокам проти 4 ядер/8 потоків у i7.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат Ryzen 5 7640U (2338) на 65% вищий, ніж у i7 10610U (1412).
  • Інтегрована графіка: Radeon 760M у Ryzen 5 7640U забезпечує вдвічі вищу продуктивність в обробці зображень (94.5 проти 33 images/sec) та ray tracing.
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів за цим показником, але Ryzen 5 7640U досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі Zen 4.
  • Рік випуску: i7 10610U (2020) на три роки старший за Ryzen 5 7640U (2023), що пояснює різницю в технологіях та підтримці сучасних інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1207 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 4048 11012

GeekBench v6

File compression 241.3 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 22.6 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 77.7 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 117.2 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 142.7 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 22.7 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 33 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 6.38 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1412 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 3745 10420

PassMark

Integer math 24.4 GOps/sec 70.7 GOps/sec
Floating point math 14.6 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 77M Primes/sec
Random string sorting 11.3M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 84.8 MBytes/sec 243.8 MBytes/sec
Physics 505 Frames/sec 1194 Frames/sec
Extended instructions 5.4B Matrices/sec 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2257 3524
Passmark CPU (багатоядерний) 6691 21284

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-10610U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 0.8-2.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-23x 35x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 15-30 Вт
Сокет BGA-1528 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 760M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 16
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10610U Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10610U чи AMD Ryzen 5 7640U?

AMD Ryzen 5 7640U значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Radeon 760M. У тестах він показує вдвічі вищу швидкість обробки зображень та ray tracing, що забезпечує комфортніший ігровий досвід у сучасних проектах.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10610U у 2024 році?

Це доцільно лише за дуже низької ціни або для базових завдань (офіс, веб-серфінг). Для роботи з відео, програмування чи ігор краще обрати модель з Ryzen 5 7640U, який пропонує в 2-3 рази вищу продуктивність.

Який процесор енергоефективніший: i7 10610U чи Ryzen 5 7640U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 7640U забезпечує значно вищу продуктивність при аналогічному енергоспоживанні завдяки сучаснішій архітектурі Zen 4.

Наскільки Ryzen 5 7640U швидший у багатопотокових завданнях?

Ryzen 5 7640U випереджає i7 10610U приблизно в 2.7 раза в Cinebench R23 (11012 проти 4048) та в 2.8 раза в Geekbench 6 (10420 проти 3745), що критично для рендерингу, компіляції та архівування.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen 5 7640U значно кращий: у тесті обробки фото він показує 94.5 images/sec проти 33 у i7, а в PDF-рендерингу — 267.6 Mpixels/sec проти 117.2. Це означає швидший експорт та редагування.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.