Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10610U vs AMD Ryzen 7 7840HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10610U та AMD Ryzen 7 7840HS — це мобільні процесори різних поколінь, призначені для ноутбуків. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на енергоефективність, другий — значно свіжіший (2023 рік) і пропонує набагато вищу обчислювальну потужність. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7840HS значно перевершує Intel Core i7 10610U за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 майже в 4 рази вищий, а Geekbench 6 — втричі. Процесор AMD також має кращу інтегровану графіку, що робить його привабливим для легкого геймінгу та роботи з відео. Однак i7-10610U залишається гідним варіантом для офісних завдань і веб-серфінгу завдяки низькому енергоспоживанню. Якщо вам потрібна максимальна швидкість і сучасні технології — обирайте Ryzen 7 7840HS.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7840HS демонструє в 4,2 рази вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (17088 проти 4048 балів), що критично для рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність Ryzen 7 7840HS на 49% вища за Geekbench 6 (2577 проти 1412), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка AMD Radeon 780M значно потужніша за Intel UHD Graphics (оцінка 42 проти 18), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях.
  • Ryzen 7 7840HS вийшов на 3 роки пізніше (2023 проти 2020), тому підтримує новіші інструкції та стандарти пам'яті (DDR5/LPDDR5x).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), але Ryzen 7 7840HS забезпечує значно більшу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1207 1793
Cinebench R23 (багатоядерний) 4048 17088

GeekBench v6

File compression 241.3 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 22.6 Klines/sec 102.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 77.7 pages/sec 217.2 pages/sec
PDF Renderer 117.2 Mpixels/sec 350 Mpixels/sec
Text processing 142.7 pages/sec 251.8 pages/sec
Background blur 22.7 images/sec 59.4 images/sec
Photo processing 33 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 6.38 Mpixels/sec 22.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1412 2577
Geekbench 6 (багатоядерний) 3745 12085

PassMark

Integer math 24.4 GOps/sec 100.3 GOps/sec
Floating point math 14.6 GOps/sec 60.9 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 11.3M Strings/sec 39.6M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 21 GBytes/sec
Data compression 84.8 MBytes/sec 350.8 MBytes/sec
Physics 505 Frames/sec 1389 Frames/sec
Extended instructions 5.4B Matrices/sec 26.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2257 3783
Passmark CPU (багатоядерний) 6691 28902

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-10610U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 0.8-2.3 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-23x 38x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 35-54 Вт
Сокет BGA-1528 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 192 768
TMUs 24 48
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10610U Сайт AMD Ryzen 7 7840HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 10610U чи AMD Ryzen 7 7840HS?

AMD Ryzen 7 7840HS значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Radeon 780M. Він здатен запускати сучасні ігри на низьких-середніх налаштуваннях, тоді як i7-10610U підходить лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10610U у 2024 році?

Якщо ваш бюджет обмежений і вам потрібен ноутбук для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео — так. Але для роботи з відео, програмування чи ігор краще обрати модель з Ryzen 7 7840HS.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 7840HS забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії, що робить його більш ефективним.

Наскільки Ryzen 7 7840HS швидший у багатопотокових завданнях?

Ryzen 7 7840HS приблизно в 4 рази швидший: Cinebench R23 багатоядерний — 17088 проти 4048, Geekbench 6 багатоядерний — 12085 проти 3745. Це робить його ідеальним для рендерингу, компіляції та інших ресурсоємних задач.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

AMD Ryzen 7 7840HS значно кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності та потужній інтегрованій графіці. Він швидше обробляє відео, експортує проекти та підтримує сучасні кодеки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.