Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10610U vs AMD Ryzen 9 5980HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10610U та AMD Ryzen 9 5980HX — це два процесори для ноутбуків, які належать до різних сегментів. Перший розрахований на ультрабуки з акцентом на енергоефективність, тоді як другий — це флагманський мобільний чип для потужних ігрових та робочих станцій. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще відповідає вашим завданням, чи то робота з документами, чи вимогливі ігри та рендеринг.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5980HX значно випереджає Intel Core i7 10610U за багатопотоковою продуктивністю (майже втричі вищий результат у Cinebench R23), а також демонструє кращу одноядерну швидкість. Водночас Intel Core i7 10610U — це більш енергоефективне рішення для офісних завдань, але для серйозної роботи або ігор Ryzen 9 5980HX є беззаперечним лідером.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 5980HX набирає 11974 бали в Cinebench R23, тоді як i7 10610U — лише 4048, що робить AMD майже втричі потужнішим у багатопотокових завданнях.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 9 5980HX випереджає i7 10610U в Geekbench 6 (2039 проти 1412) та Passmark одноядерному (3342 проти 2257).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5980HX має кращий показник інтегрованої графіки (34 проти 18), що дає перевагу в легких іграх та відео.
  • Енергоефективність: Обидва чипи мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), але i7 10610U споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ультрабуків.
  • Рік випуску: Intel Core i7 10610U вийшов у травні 2020 року, а Ryzen 9 5980HX — у січні 2021, що частково пояснює технологічну перевагу AMD.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1207 1634
Cinebench R23 (багатоядерний) 4048 11974

GeekBench v6

File compression 241.3 MB/sec 624.4 MB/sec
Clang compilation 22.6 Klines/sec 78.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 77.7 pages/sec 138.9 pages/sec
PDF Renderer 117.2 Mpixels/sec 235.3 Mpixels/sec
Text processing 142.7 pages/sec 211.6 pages/sec
Background blur 22.7 images/sec 29.7 images/sec
Photo processing 33 images/sec 59.9 images/sec
Ray tracing 6.38 Mpixels/sec 19.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1412 2039
Geekbench 6 (багатоядерний) 3745 8323

PassMark

Integer math 24.4 GOps/sec 90.7 GOps/sec
Floating point math 14.6 GOps/sec 50.6 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 53M Primes/sec
Random string sorting 11.3M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 84.8 MBytes/sec 313.6 MBytes/sec
Physics 505 Frames/sec 879 Frames/sec
Extended instructions 5.4B Matrices/sec 21.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2257 3342
Passmark CPU (багатоядерний) 6691 23520

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i7-10610U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 0.8-2.3 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-23x 33x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 35-54 Вт
Сокет BGA-1528 FP6
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10610U Сайт AMD Ryzen 9 5980HX
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10610U чи AMD Ryzen 9 5980HX?

AMD Ryzen 9 5980HX значно потужніший завдяки вищій одно- та багатоядерній продуктивності, що забезпечує кращий FPS у вимогливих іграх. Intel Core i7 10610U підійде лише для казуальних ігор.

Чи підходить Intel Core i7 10610U для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Так, але з обмеженнями. Для легкого монтажу та рендерингу він впорається, проте для професійних завдань краще обрати Ryzen 9 5980HX, який у 2-3 рази швидший у багатопотокових тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i7 10610U споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для тривалої автономної роботи в ультрабуках.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Інформація про ціну відсутня, але зазвичай Ryzen 9 5980HX встановлюють у дорожчі ноутбуки через вищу продуктивність, тоді як i7 10610U зустрічається в більш доступних моделях.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

AMD Ryzen 9 5980HX значно швидший у компіляції коду (78.7 Klines/sec проти 22.6 Klines/sec), тому він кращий для розробників. Intel Core i7 10610U впорається з базовими завданнями, але буде повільнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.