Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10610U vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7-10610U та AMD Ryzen 9 7900X — це процесори з різних світів: перший створений для ультрабуків з акцентом на енергоефективність, другий — потужний десктопний CPU для продуктивної роботи та ігор. Порівняймо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб зрозуміти, який варіант підходить саме вам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X значно перевершує Intel Core i7-10610U в усіх тестах продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 7 разів вищий (29300 проти 4048), а Geekbench 6 (багатоядерний) — майже в 5 разів (18246 проти 3745). Однак i7-10610U має набагато нижче енергоспоживання (15 Вт TDP) і призначений для мобільних пристроїв, тоді як Ryzen 9 7900X потребує потужного охолодження. Якщо вам потрібен компактний ноутбук для офісних завдань — обирайте i7-10610U. Для важких обчислень, рендерингу чи ігор — Ryzen 9 7900X.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core i7-10610U має 4 ядра та 8 потоків, тоді як AMD Ryzen 9 7900X — 12 ядер і 24 потоки, що дає величезну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Частота: Базова частота i7-10610U — 1.8 ГГц (турбо до 4.9 ГГц), у Ryzen 9 7900X — 4.7 ГГц (турбо до 5.6 ГГц), що забезпечує значно вищу однопотокову продуктивність.
  • Кеш: Об’єм кешу L3 у Ryzen 9 7900X (64 МБ) у 16 разів більший, ніж у i7-10610U (4 МБ), що прискорює доступ до даних.
  • Енергоспоживання (TDP): i7-10610U споживає лише 15 Вт, тоді як Ryzen 9 7900X — 170 Вт. Це робить Intel-процесор ідеальним для ультрабуків, а AMD — для стаціонарних ПК.
  • Бенчмарки: У багатоядерному Passmark Ryzen 9 7900X набирає 51717 балів проти 6691 у i7-10610U — різниця майже у 8 разів на користь AMD.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1207 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 4048 29300

GeekBench v6

File compression 241.3 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 22.6 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 77.7 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 117.2 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 142.7 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 22.7 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 33 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 6.38 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1412 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 3745 18246

PassMark

Integer math 24.4 GOps/sec 171 GOps/sec
Floating point math 14.6 GOps/sec 104.8 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 388M Primes/sec
Random string sorting 11.3M Strings/sec 74.2M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 37.6 GBytes/sec
Data compression 84.8 MBytes/sec 637.2 MBytes/sec
Physics 505 Frames/sec 3087 Frames/sec
Extended instructions 5.4B Matrices/sec 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2257 4255
Passmark CPU (багатоядерний) 6691 51717

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-10610U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 0.8-2.3 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-23x 47x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 170 Вт
Сокет BGA-1528 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,14 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10610U Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7-10610U чи AMD Ryzen 9 7900X?

AMD Ryzen 9 7900X значно потужніший завдяки вищим частотам і більшій кількості ядер. Він забезпечує високий FPS у сучасних іграх, тоді як i7-10610U призначений лише для легких ігор або інтегрованої графіки.

Чи можна порівнювати мобільний i7-10610U з десктопним Ryzen 9 7900X?

Так, але це порівняння двох різних класів: i7-10610U — енергоефективний мобільний CPU, а Ryzen 9 7900X — високопродуктивний десктопний. Вибір залежить від задач і форм-фактора.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i7-10610U значно енергоефективніший (TDP 15 Вт), що дозволяє використовувати його в тонких ноутбуках. Ryzen 9 7900X споживає 170 Вт і потребує потужного охолодження.

Для яких завдань підійде Intel Core i7-10610U?

i7-10610U оптимальний для офісних програм, веб-серфінгу, перегляду відео та легкої роботи з графікою. Він добре підходить для ультрабуків завдяки низькому енергоспоживанню.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 7900X для відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 7900X чудово справляється з рендерингом, кодуванням відео та 3D-моделюванням завдяки 12 ядрам і високій багатопотоковій продуктивності (29300 балів у Cinebench R23).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.