Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10610U vs AMD Ryzen 9 8945HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10610U та AMD Ryzen 9 8945HS — це два процесори для ноутбуків, що належать до різних поколінь і цінових категорій. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на тонкі бізнес-лептопи, тоді як другий, представлений наприкінці 2023 року, є потужним рішенням для продуктивності та ігор. Порівняємо їх за ключовими параметрами: кількістю ядер, частотами, енергоспоживанням та результатами бенчмарків.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 8945HS значно випереджає Intel Core i7 10610U за всіма показниками продуктивності: у багатоядерному Cinebench R23 він швидший у 4,2 рази, а в Geekbench 6 — у 3,6 рази. Навіть в одноядерних тестах перевага AMD сягає 50-70%. Водночас Intel виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів), що робить його гарним вибором для офісних завдань і тривалої роботи від батареї. Якщо вам потрібна максимальна потужність для рендерингу, монтажу відео або ігор — обирайте Ryzen 9 8945HS.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 8945HS набирає 17079 балів у Cinebench R23, тоді як i7 10610U — лише 4048, що в 4,2 рази менше.
  • Одноядерна швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат AMD становить 2616 проти 1412 у Intel — перевага майже вдвічі.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 8945HS отримує 42 бали за графіку, а i7 10610U — лише 18, що робить AMD кращим для ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але Intel споживає менше енергії (15 Вт TDP проти 45 Вт у AMD), що важливо для автономності.
  • Рік випуску: i7 10610U вийшов у 2020 році, а Ryzen 9 8945HS — у 2023, що пояснює значний розрив у продуктивності на користь AMD.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1207 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 4048 17079

GeekBench v6

File compression 241.3 MB/sec 1220 MB/sec
Clang compilation 22.6 Klines/sec 110.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 77.7 pages/sec 253.8 pages/sec
PDF Renderer 117.2 Mpixels/sec 399.1 Mpixels/sec
Text processing 142.7 pages/sec 288.7 pages/sec
Background blur 22.7 images/sec 65.6 images/sec
Photo processing 33 images/sec 102.8 images/sec
Ray tracing 6.38 Mpixels/sec 24.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1412 2616
Geekbench 6 (багатоядерний) 3745 13316

PassMark

Integer math 24.4 GOps/sec 102.8 GOps/sec
Floating point math 14.6 GOps/sec 62.6 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 11.3M Strings/sec 40.7M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 84.8 MBytes/sec 353.2 MBytes/sec
Physics 505 Frames/sec 1404 Frames/sec
Extended instructions 5.4B Matrices/sec 26.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2257 3877
Passmark CPU (багатоядерний) 6691 29463

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 13 травня 2020 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i7-10610U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 0.8-2.3 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-23x 40x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 35-54 Вт
Сокет BGA-1528 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 192 768
TMUs 24 48
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 4,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10610U Сайт AMD Ryzen 9 8945HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 10610U чи AMD Ryzen 9 8945HS?

AMD Ryzen 9 8945HS значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, тоді як i7 10610U підходить лише для легких або старих проектів.

Чи варто купувати Intel Core i7 10610U у 2024 році?

Для базових офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з документами i7 10610U все ще актуальний завдяки низькому енергоспоживанню. Однак для ресурсомістких задач краще обрати сучасніший Ryzen 9 8945HS.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core i7 10610U споживає лише 15 Вт, тоді як AMD Ryzen 9 8945HS — до 45 Вт. Тому Intel краще підходить для ультрабуків з тривалим часом роботи.

У чому різниця в багатопотоковій продуктивності між цими процесорами?

AMD Ryzen 9 8945HS має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel i7 10610U — 4 ядра і 8 потоків. У тесті Cinebench R23 багатоядерний результат AMD (17079) у 4,2 рази вищий за Intel (4048).

Який процесор краще підходить для монтажу відео?

AMD Ryzen 9 8945HS значно швидший завдяки вищій багатоядерній продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Він впорається з 4K-відео та рендерингом, тоді як i7 10610U буде гальмувати на складних проектах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.