Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 10610U vs Intel Core i7 13700HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 10610U та Intel Core i7 13700HX — це два процесори різних поколінь, які орієнтовані на різні сегменти ноутбуків. Перший вийшов у 2020 році та призначений для тонких і легких ультрабуків, де пріоритетом є енергоефективність. Другий, випущений у 2023 році, — це потужний мобільний чип для ігрових і робочих станцій. Порівняння допоможе зрозуміти, який процесор краще відповідає вашим завданням — від офісних до вимогливих обчислень.

Короткий висновок. Intel Core i7 13700HX значно перевершує Core i7 10610U за всіма показниками продуктивності, особливо в багатопотокових задачах. У Cinebench R23 багатоядерний результат 13700HX (20319) майже вп'ятеро вищий, ніж у 10610U (4048). Geekbench 6 також демонструє перевагу: 13824 проти 3745. Однак 10610U виграє в енергоефективності, що робить його ідеальним для автономних ультрабуків. Якщо вам потрібна продуктивність для ігор, рендерингу чи компіляції — обирайте 13700HX. Для повсякденних завдань і тривалої роботи від батареї — 10610U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i7-13700HX має в 5 разів вищий результат Cinebench R23 (20319 проти 4048), що робить його значно потужнішим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний тест показує 2503 у 13700HX проти 1412 у 10610U, що дає приріст майже на 77% у повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: 13700HX набирає 45 балів проти 18 у 10610U, що дозволяє комфортніше працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але 10610U (15 Вт TDP) споживає значно менше, ніж 13700HX (55 Вт TDP), що критично для автономності.
  • Дата виходу: 10610U вийшов у 2020 році, а 13700HX — у 2023, що пояснює технологічний розрив у архітектурі та продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1207 1839
Cinebench R23 (багатоядерний) 4048 20319

GeekBench v6

File compression 241.3 MB/sec 1030 MB/sec
Clang compilation 22.6 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 77.7 pages/sec 302.7 pages/sec
PDF Renderer 117.2 Mpixels/sec 380.8 Mpixels/sec
Text processing 142.7 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 22.7 images/sec 52.9 images/sec
Photo processing 33 images/sec 113.6 images/sec
Ray tracing 6.38 Mpixels/sec 27.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1412 2503
Geekbench 6 (багатоядерний) 3745 13824

PassMark

Integer math 24.4 GOps/sec 120.5 GOps/sec
Floating point math 14.6 GOps/sec 88.6 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 128M Primes/sec
Random string sorting 11.3M Strings/sec 42.5M Strings/sec
Data encryption 2.2 GBytes/sec 23.1 GBytes/sec
Data compression 84.8 MBytes/sec 404.5 MBytes/sec
Physics 505 Frames/sec 1977 Frames/sec
Extended instructions 5.4B Matrices/sec 24.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2257 3869
Passmark CPU (багатоядерний) 6691 33601

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 13 травня 2020 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Raptor Lake
Номер моделі i7-10610U i7-13700HX
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 UHD Graphics (32EU)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 0.8-2.3 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 4 16
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 8-23x 21x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 30МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 45-55 Вт
Сокет BGA-1528 BGA-1964
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Intel UHD Graphics (32EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1150 МГц 1550 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 24 16
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 32
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,44 терафлопс 0,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
- DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 45.8 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 10610U Сайт Intel Core i7 13700HX
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 10610U чи Intel Core i7 13700HX?

Intel Core i7 13700HX значно потужніший завдяки вищій однопотоковій і багатопотоковій продуктивності, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх. 10610U підійде лише для казуальних або старих ігор.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10610U у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен легкий і автономний ноутбук для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Для роботи з важкими програмами краще обрати сучаснішу модель.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 10610U чи Intel Core i7 13700HX?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але 10610U споживає менше енергії (TDP 15 Вт проти 55 Вт), тому він краще підходить для тривалої роботи від батареї.

Чи можна використовувати Intel Core i7 10610U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Для легкого монтажу в 1080p він підійде, але для 4K або складних ефектів краще обрати 13700HX через значно вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду: Intel Core i7 10610U чи Intel Core i7 13700HX?

Intel Core i7 13700HX значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 125.3 Klines/sec проти 22.6 Klines/sec у 10610U, що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.