Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1065G7 vs AMD Ryzen 3 5300U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1065G7 та AMD Ryzen 3 5300U — це два популярні мобільні процесори, які часто зустрічаються в тонких ноутбуках. Перший вийшов у 2019 році на архітектурі Ice Lake, другий — у 2021 році на Zen 2. Обидва мають 4 ядра та 8 потоків, але відрізняються частотами, об'ємом кешу та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони в бенчмарках, енергоефективність та реальну продуктивність.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють однаковий загальний рейтинг (43 бали) та максимальну енергоефективність. Intel Core i7 1065G7 виграє в однопотокових завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 1599 проти 1467) та швидше обробляє текст і фото. Натомість AMD Ryzen 3 5300U лідирує в багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 4637 проти 4475), стисканні файлів та компіляції коду. Для повсякденних завдань та ігор з інтегрованою графікою Ryzen 3 5300U виглядає більш збалансованим вибором завдяки свіжішій архітектурі.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1065G7 має вищий показник (44 vs 41) та кращі результати в Geekbench 6 одноядерному (1599 vs 1467).
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 3 5300U випереджає в Cinebench R23 багатоядерному (4637 vs 4475) та Passmark CPU багатоядерному (9677 vs 8283).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 5300U отримав незначну перевагу за рейтингом (19 vs 18), що може вплинути на ігрову продуктивність.
  • Швидкість обробки даних: AMD значно швидше стискає файли (363 vs 303.1 MB/sec) та компілює код (30 vs 23.7 Klines/sec).
  • Дата виходу: Ryzen 3 5300U вийшов на півтора року пізніше (січень 2021 проти серпня 2019), що забезпечує свіжішу архітектуру та оптимізації.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1153 1119
Cinebench R23 (багатоядерний) 4475 4637

GeekBench v6

File compression 303.1 MB/sec 363 MB/sec
Clang compilation 23.7 Klines/sec 30 Klines/sec
HTML 5 Browser 102.3 pages/sec 86.4 pages/sec
PDF Renderer 141.9 Mpixels/sec 138.7 Mpixels/sec
Text processing 136.7 pages/sec 125.9 pages/sec
Background blur 21.1 images/sec 26.3 images/sec
Photo processing 46.2 images/sec 41.6 images/sec
Ray tracing 5.9 Mpixels/sec 7.05 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1599 1467
Geekbench 6 (багатоядерний) 4357 4455

PassMark

Integer math 29.1 GOps/sec 30.1 GOps/sec
Floating point math 16.8 GOps/sec 17.9 GOps/sec
Find prime numbers 29M Primes/sec 19M Primes/sec
Random string sorting 10.8M Strings/sec 14.1M Strings/sec
Data encryption 4.6 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 89.3 MBytes/sec 133.1 MBytes/sec
Physics 597 Frames/sec 423 Frames/sec
Extended instructions 6.1B Matrices/sec 8.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2316 2350
Passmark CPU (багатоядерний) 8283 9677

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 серпня 2019 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Zen 2 (Lucienne)
Номер моделі i7-1065G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Plus Graphics G7 Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 1.3 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Множник 13x 26x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1526 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Plus Graphics G7 Radeon RX Vega 6
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 512 384
TMUs 32 24
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 64 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 1,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1065G7 Сайт AMD Ryzen 3 5300U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1065G7 чи AMD Ryzen 3 5300U?

AMD Ryzen 3 5300U має трохи кращу інтегровану графіку (рейтинг 19 vs 18) та вищу багатопотокову продуктивність, що може забезпечити більш плавний ігровий досвід у легких іграх.

Чи варто вибирати Intel Core i7 1065G7 через старшу архітектуру?

Intel Core i7 1065G7 все ще конкурентний завдяки вищій однопотоковій продуктивності, що важливо для швидкої роботи в браузері та офісних додатках. Однак Ryzen 3 5300U пропонує кращу багатозадачність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за тепловиділенням та автономністю в ноутбуках.

Чи підходить AMD Ryzen 3 5300U для роботи з відео та фото?

Так, Ryzen 3 5300U добре справляється з багатопотоковими завданнями, як-от компіляція та стискання, але Intel Core i7 1065G7 швидше обробляє фото (46.2 vs 41.6 images/sec).

Який процесор краще для повсякденних завдань?

Для повсякденних завдань (браузинг, офіс, відео) обидва процесори підходять добре. Intel виграє в тексті та фото, а AMD — у стисканні та компіляції, тому вибір залежить від пріоритетів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.